Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KeniiCena za lot w dwie stronyTanie loty do Kenii

Kenia
Fot. thats

Kenia to wymarzone miejsce dla każdego turysty, który pragnie obcować z afrykańską egzotyką. Ten kraj daje wyjątkowe możliwości obejrzenia dzikich zwierząt żyjących na wolności w ogromnych rezerwatach przyrody. Ten niezwykły kraj oferuje przyjezdnym magiczne piękno Afryki, wysokiej klasy bazę turystyczną oraz łagodny klimat. Podróż do Kenii to fascynująca wyprawa. Od wybrzeży Oceanu Indyjskiego, gdzie można spędzić czas na piaszczystych plażach,  wśród łagodnych fal czystego oceanu i delfinów po głębię kenijskiego lądu, gdzie można przeżyć fascynujące przygody na niebezpiecznym safari - kraj pełen jest miejsc, które nawet raz odwiedzone, na zawsze pozostaną w pamięci.

Urokliwa i egzotyczna Kenia swoje turystyczne powodzenie zawdzięcza położeniu na równiku we wschodniej Afryce, nad brzegami Oceanu Indyjskiego, dzięki czemu turyście serwuje klimat wyjątkowo łagodny i sprzyjający. Mimo iż środek kraju to rozległa nizina, to z jej obrzeży wyrastają malownicze masywy wulkaniczne, z których najwyższe to Kenia (5199 m) i Elgon (4321 m). Nie brak tu także monumentalnych i malowniczych wodospadów, takich jak: Gura (273 m) czy Kindaruma - Seven Forks (135 m). Z kolei odwiedzając zachód kraju, napotkamy kotlinę rozległego Jeziora Wiktorii, którego większa część należy do terytorium Tanzanii.

Kenia, w przeciwieństwie do wielu innych państw czarnego lądu, od dłuższego czasu jest stabilna politycznie, a jej historia nie jest zbyt burzliwa. Od IX w. na wybrzeżu Kenii osiedlali się arabscy handlarze, którzy utworzyli kilkanaście sułtanatów. Od XVI wieku podlegały one Portugalii, a w 1837 r. zostały podbite przez sułtana Zanzibaru. W XVIII wieku zaczęli napływać tu Masajowie, a w 1830 roku ich migracja została powstrzymana przez lud Kikuju. W 1920 roku Kenia stała się kolonią brytyjską. W latach 50. nasiliły się walki narodowowyzwoleńcze, które doprowadziły w 1963 do uzyskania niepodległości. Od grudnia 1964 roku Kenia jest republiką i członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Po uzyskaniu niepodległości nastąpił znaczny rozwój gospodarki Kenii, opartej głównie na rolnictwie. Produkty rolne, a zwłaszcza kawa, herbata i sizal są na pierwszym miejscu w strukturze dochodów z eksportu. Drugim źródłem wpływów dewizowych jest turystyka zagraniczna, co widać niemal na każdym kroku. Kraj nadal mocno inwestuje w rozwój infrastruktury turystycznej i bazy hotelowej, oferując każdemu turyście doskonałe warunki wypoczynku i uprawiania sportu.

Z serwisem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Kenii w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Kenii zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Zobacz więcej

Kalendarze

Powsinoga poleca wpis bloga zatytułowany, Rzym za 128 zł w dwie strony! 8 dni za 399 zł (lot+hotel)!! 6 godziny temu 53 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów do Rzymu! Za bilety w dwie strony na pokładach linii Wizz Air zapłacicie 128 zł. Loty startują w Warszawie. Aby zakupić bilety w tej cenie należy posiadać członkoswo WDC, pozostali podróżnicy zapłacą 218 zł.Tanie noclegi znajdziecie w Camping Tiber, gdzie za 8 nocy zapłacicie 271 zł w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Dzięki temu połączeniu cały pobyt, lot i hotel wyniosą was 399 zł! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży:

Czytaj dalej

Continenttrotter dodał(a) nową podróż lotniczą do podróży: Wyspy Normandzkie 7 godziny temu 45 minut(y) temu

Luton - Warszawa, 1457 km

Ewa dodał(a) nowy post ' Awaryjne lądowanie' na forum. 9 godziny temu 16 minut(y) temu

Samolot Eurolotu lecący z Gdańska do Warszawy wylądował awaryjnie na lotnisku Chopina. Przyczyną była pęknięta opona.

Zobacz »