Społeczność Podróżników

Loty do Kenii

Wyszukaj
Loty > Loty do Kenii


Kenia

Kenia
Fot. thats

Kenia to wymarzone miejsce dla każdego turysty, który pragnie obcować z afrykańską egzotyką. Ten kraj daje wyjątkowe możliwości obejrzenia dzikich zwierząt żyjących na wolności w ogromnych rezerwatach przyrody. Ten niezwykły kraj oferuje przyjezdnym magiczne piękno Afryki, wysokiej klasy bazę turystyczną oraz łagodny klimat. Podróż do Kenii to fascynująca wyprawa. Od wybrzeży Oceanu Indyjskiego, gdzie można spędzić czas na piaszczystych plażach,  wśród łagodnych fal czystego oceanu i delfinów po głębię kenijskiego lądu, gdzie można przeżyć fascynujące przygody na niebezpiecznym safari - kraj pełen jest miejsc, które nawet raz odwiedzone, na zawsze pozostaną w pamięci.

Urokliwa i egzotyczna Kenia swoje turystyczne powodzenie zawdzięcza położeniu na równiku we wschodniej Afryce, nad brzegami Oceanu Indyjskiego, dzięki czemu turyście serwuje klimat wyjątkowo łagodny i sprzyjający. Mimo iż środek kraju to rozległa nizina, to z jej obrzeży wyrastają malownicze masywy wulkaniczne, z których najwyższe to Kenia (5199 m) i Elgon (4321 m). Nie brak tu także monumentalnych i malowniczych wodospadów, takich jak: Gura (273 m) czy Kindaruma - Seven Forks (135 m). Z kolei odwiedzając zachód kraju, napotkamy kotlinę rozległego Jeziora Wiktorii, którego większa część należy do terytorium Tanzanii.

Kenia, w przeciwieństwie do wielu innych państw czarnego lądu, od dłuższego czasu jest stabilna politycznie, a jej historia nie jest zbyt burzliwa. Od IX w. na wybrzeżu Kenii osiedlali się arabscy handlarze, którzy utworzyli kilkanaście sułtanatów. Od XVI wieku podlegały one Portugalii, a w 1837 r. zostały podbite przez sułtana Zanzibaru. W XVIII wieku zaczęli napływać tu Masajowie, a w 1830 roku ich migracja została powstrzymana przez lud Kikuju. W 1920 roku Kenia stała się kolonią brytyjską. W latach 50. nasiliły się walki narodowowyzwoleńcze, które doprowadziły w 1963 do uzyskania niepodległości. Od grudnia 1964 roku Kenia jest republiką i członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Po uzyskaniu niepodległości nastąpił znaczny rozwój gospodarki Kenii, opartej głównie na rolnictwie. Produkty rolne, a zwłaszcza kawa, herbata i sizal są na pierwszym miejscu w strukturze dochodów z eksportu. Drugim źródłem wpływów dewizowych jest turystyka zagraniczna, co widać niemal na każdym kroku. Kraj nadal mocno inwestuje w rozwój infrastruktury turystycznej i bazy hotelowej, oferując każdemu turyście doskonałe warunki wypoczynku i uprawiania sportu.

Z serwisem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Kenii w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Kenii zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy


Loty do Kenii

Kenia w pigułce

 • Oficjalna nazwaRepublika Kenii
 • Ustrójrepublika
 • StolicaNairobi
 • Używane językisuahili, angielski
 • Walutaszyling kenijski (KES), 1KES = 100 centymów
 • Ludność37 953 840
 • Powierzchnia kraju582 650 km²
 • Ważne telefonynumer alarmowy - 999
 • Dokumentypaszport wazny co najmniej 6 miesięcy, wiza - do nabycia na lotnisku (około 50 USD)
 • Klimatod tropikalnego na wybrzeżu po suchy w głębi lądu
 • KulturaKraj zamieszkują 42 plemiona należące do kilku grup etnicznych
 • BezpieczeństwoPowszechne są kradzieże i oszustwa, należy unikać demonstracji ulicznych i wieców politycznych, podróżowania w strefie granicy z Sudanem i Somalią

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5880)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej