Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do IrlandiiCena za lot w dwie stronyTanie loty do Irlandii

irlandia
Ciemne irlandzkie piwo to jeden z symboli kraju
Fot. SXC

Irlandia to kraj starożytnych ruin, szarego nieba i szmaragdowych łąk. To kraina skalistych urwisk, wysp, gór, jezior, torfowisk, ale i ultranowoczesnych miast z bogatą historią. Republika Irlandii zajmuje niemal całą wyspę Irlandia, znanej również pod nazwą "Eire" lub "Szmaragdowa Wyspa". Ta nazwa pochodzi właśnie od unikatowego koloru pól i łąk, które swoją świeżość i piękną zieleń zawdzięczają ciepłym deszczom znad Oceanu Atlantyckiego.

Historia

Historia Irlandii sięga ok. 400 roku p.n.e. - wtedy zaczęli tu przybywać z kontynentu europejskiego Celtowie. Ale już 6000 tys. lat wcześniej mieszkali tu pierwsi ludzie. Najbardziej burzliwa jest jednak współczesna historia kraju, której ślady widać do dzisiejszego dnia. W wielu miejscach nie ucichły jeszcze echa zamieszek pomiędzy katolikami a protestantami z lat dwudziestych (wtedy też powstała IRA - Irlandzka Armia Republikańska), co doprowadziło do uzyskania całkowitej niezależności od Wielkiej Brytanii w 1949 roku. Pokój trwał krótko i już w końcu lat 60 rozpoczęła się wojna domowa między IRA a protestanckimi lojalistami rządu brytyjskiego. Dopiero rok 1994 położył kres przemocy i zamachom terrorystycznym, a od momentu przystąpienia Irlandii do Unii Europejskiej stała się ona najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się gospodarką Europy.

Z krajem zielonej koniczyny kojarzy się dzisiaj przede wszystkim ciemne piwo Guinness i tradycyjna irlandzka whisky. Wbrew powszechnemu przekonaniu ten szlachetny trunek pochodzi właśnie z Irlandii. Klimat zielonej wyspy sprzyja także całorocznej hodowli bydła – pasące się niemal na każdym kroku długowłose irlandzkie krowy to już nieodzowny element jej krajobrazu.

W Irlandii rozwinięto również turystykę. Podróżnych przyciągają tu przyjazny, choć mokry klimat, niesamowite krajobrazy, historyczne miejsca, a także duch nowoczesnych miast takich jak Dublin – centrum kulturalne pełne wspaniałych teatrów, kin, nocnych klubów i dyskotek. Miasta Irlandii mają swój specyficzny urok, który tworzą osławione puby z tradycyjną muzyką.

Kiedy lecieć?

Do Irlandii najlepiej lecieć w sezonie turystycznym, czyli w miesiącach letnich. Irlandzkie lato ze słonecznymi i długimi dniami to bezsprzecznie najlepszy okres na wizytę na wyspie. To wtedy odbywają się tu różne festiwale i koncerty, niemal wszystkie puby i restauracje są otwarte znacznie dłużej. Latem też udostępnia się zwiedzającym wszystkie atrakcje turystyczne – zamki, muzea itp. Oczywiście w Dublinie zawsze jest szczyt sezonu.

Wiosna i jesień to również dobry czas do zwiedzenia Irlandii. Pogoda jest z reguły dobra i nie ma już tłumów turystów. Poza Dublinem, podczas zimy w Irlandii trwa przerwa w ruchu turystycznym. Oczywiście można wtedy szukać ciekawych turystycznie miejsc, w tym okresie szczególnie tanich. Niestety większość sezonowych hoteli, restauracji czy atrakcji turystycznych jest zamknięta od połowy listopada do połowy marca.

Gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Irlandii w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Irlandii, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Irlandii!

Zobacz więcej

Kalendarze

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Ważne zmiany na krakowskim lotnisku w Aktualności 11 minut(y) temu

Wpisz swój tekst tu...Od 1 lipca rozpocznie się proces przenoszenia stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (check-in) do nowej części terminalu lotniska w Krakowie. W najbliższych dniach pasażerowie korzystający z odprawy biletowo-bagażowej proszeni są o zachowanie szczególnej uwagi na terenie krakowskiego lotniska.Stanowiska check-inOd dzisiaj stanowiska check-in będą zarówno w dotychczasowej (tj. zachodniej) części terminalu, jak ...

Czytaj dalej

Wakacje jeszcze się w pełni nie zaczęły, a Ryanair już rozpoczął odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zwykle o tej porze roku jedziemy na święta do rodziny, co wiąże się z bardzo dużym ruchem na lotniskach i brakiem biletów dla tych, którzy za późno zaczęli je rezerwować. Dobrze zatem wiedzieć, że zostało dodanych 4.500 dodatkowych lotów w całej europejskiej siatce połączeń Ryanaira.Jeśli zaplanujecie wyjazdy świąteczne z odpowiednim wyprzedzeniem, możecie liczyć na to, że znajdzie się dla Was miejsce w samolocie. W sprzedaży znajduje się 8 ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Wow! Niezwykła Islandia za 268 zł w dwie strony! w Promocje 43 minut(y) temu

Świetna cena lotów na Islandię! Do Reykjaviku z Gdańska lecimy w październiku za 268 zł w dwie strony! loty odbywają się na pokładach linii Wizz Air, startujemy z Gdańska. Cena dostępna dla posiadaczy członkostwa WDC, pozostali podróżnicy zapłacą 358 zł.Tanie noclegi znajdziecie w Guesthouse Pavi, gdzie za 10 nocy zapłacicie 1065 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób. Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży:

Czytaj dalej