Myślisz sobie Zanzibar – wakacje i od razu widzisz śnieżnobiałe plaże z mięciutkim piaskiem, turkusowe wody oceanu, no i palmy, palmy, dużo cudownych palemek. A jak do tego dojdą jeszcze unoszące się w powietrzu, niesamowite zapachy przypraw – to cały obraz Zanzibaru masz już w głowie. To idealny kierunek na leniwe wakacje w słońcu i uwolnienie głowy od zmartwień dnia codziennego. Na miejscu znajdziesz mnóstwo świetnych kurortów, gdzie możesz oddać się słodkiemu lenistwu. Ale co można robić na Zanzibarze prócz relaksującego plażingu?

1Drewniana żaglówka i rafa – będzie Ci się podobało

Drewniana żaglówka Zanzibar
Zanzibar – wakacje pełne marzeń. Fot. Shutterstock

Charakterystyczny widok na Zanzibarze to te niesamowite drewniane żaglówki. Jeśli zatem znudzi Ci się plażowanie, no bo ile można, śmiało możesz skorzystać z takiej atrakcji jak Blue Safari. To nic innego jak rejsik z tubylcami w bezkres oceanu. Poczujesz na własnej skórze zwyczaje prosto z wyspy i zwiedzisz pobliskie, godne uwagi miejsca. A jak już wypłyniesz to będziesz mógł zobaczyć niesamowity podwodny świat, jakiego nie znałeś wcześniej. Coś pięknego. Jednym słowem Zanzibar – wakacje z rafą koralową i niezwykłą laguną pozostaną Ci na długo w pamięci.

Poprzedni

3 KOMENTARZE

  1. Byłem na Zanzibarze w styczniu z partnerką i wybraliśmy się na taki rejs – pierwszy i ostatni raz!!!!! Po południu zerwał się silny wiatr i mimo tego nasza łódź jako jedyna wyruszyła w z powrotem do miejsca wypłynięcia. Fala były coraz większe do tego kierujący łodzią chciał jak najszybciej dotrzeć do brzegu ustawiał łódź bokiem do fal. Przyszły 2 b. duże fale łódź prawie się wywróciła wszyscy wpadli w panikę nawet miejscowi. Na dodatek zabrakło kapoków ratunkowych dla wszystkich gdyż na łodzi było więcej turystów niż powinno być ( jest to stała praktyka przy takich rejsach ). Jakoś szczęśliwie dopłynęliśmy do brzegu ale był moment że już się witałem aniołami. Ostatni raz namówiłem się na taki rejs!!!!

    • Oj to rzeczywiście 🙁 Nie zazdrościmy, że akurat mieliście takiego pecha. Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło! Życzymy, aby takie przygody już się nie wydarzyły podczas Państwa podróży 🙂 Serdecznie pozdrawiamy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here