Włochy kuszą podróżników przez cały rok. Do chętnie odwiedzanych miejsc należą włoskie wyspy, a wśród nich również druga pod względem wielkości Sardynia. Atrakcje i ciekawe miejsca są tam wszechobecne, więc jeśli planujesz się tam wybrać, koniecznie zobacz poniższe zestawienie. Dzięki temu nie ominie Cię żadna atrakcja Sardynii.

Poprzedni

1. Cagliari, portowa stolica Sardynii

Cagliari to stolica Sardynii i choćby z tego powodu koniecznie musisz ją zwiedzić. Podzielona jest na kilka dzielnic znacząco różniących się od siebie architekturą i klimatem. Co koniecznie musisz zobaczyć w Cagliari? Tamtejszy port, jeden z większych w regionie, gdzie znajdziesz również liczne restauracje i sklepy. Najciekawsze muzea znajdują się w Cittadella dei Musei, w dzielnicy Castello, która jest najstarszą i najbardziej malowniczą dzielnicą miasta. Nie zapomnijcie też o najstarszym zabytku w mieście, czyli rzymski amfiteatr.

Fot. Shutterstock
Poprzedni
Poprzedni artykułCi pasażerowie na długo zapamiętają swój lot! Wszyscy mieli dreszcze (zobacz wideo)
Następny artykuł7 miesięcy więzienia za zdjęcie przy pomniku! Drakońska kara dla blogera
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here