Który kraj w czarnej Afryce wybrać na pierwszą podróż? Jeśli szukacie miejsca idealnego, taniego, gdzie możecie czuć się pewnie, znamy odpowiedź. Oto 9 dowodów, że Rwanda to bezpieczny kraj w Afryce.

2. Jest bezpiecznie

W porównaniu do innych krajów czarnej Afryki, Rwanda jest po prostu bezpieczna. To kraj, gdzie możecie zostawić swoje pieniądze, komórkę i dokumenty na stoliku w restauracji i pójść do toalety, mając pewność, że nikt Wam ich nie ukradnie. Możecie czuć się bezpiecznie zarówno na drodze, jak i na ulicach miast, również w nocy.

Na każdym kroku napotkacie na kontrole, zwłaszcza w stolicy, Kigali. Musicie być na nie przygotowani wchodząc do centrum handlowego czy supermarketu, a nawet przed wjazdem na teren lotniska. Są to kontrole osobiste z zaglądaniem do bagażu. Nie należy mieć tego służbom za złe, mają na względzie nasze bezpieczeństwo.

Można bezpiecznie spacerować po ulicach w Rwandzie, nawet po zmroku. Fot. Weronika Skupin, Tanie Loty
3 KOMENTARZE
  1. Bardzo dobry tekst – nigdy nie myślałam o tym kierunku, a teraz na pewno go rozważę przy planowaniu kolejnych podróży.

    • Bardzo miło to słyszeć. Rwandę zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Jest bardzo urozmaicona. To Afryka w pigułce, choć niektórzy mówią że to nie Afryka, gdyż jest zbyt bezpieczna, cywilizowana i zbyt rozwijająca się (w porównaniu na przykład do Ugandy, która jest zdecydowanie dzika, mniej rozwinięta i o wiele bardziej niebezpieczna). Duże bezpieczeństwo, mili ludzie i czystość oraz usługi na wysokim poziomie to jednak raczej same plusy i na pewno warto tam pojechać.

  2. Wizyta w Rwandzie to ryzyko. W kraju 2,5 % ludzi to nosiciele wirusa HIV. Ilość lekarzy na 1000 mieszkańców jest prawie 20 razy mniejsza niż w Polsce. Wskaźniki świadczące o jakości służby zdrowia są fatalne. Rwanda na pewno nie jest krajem bezpiecznym- może trochę mniej niebezpiecznym niż Tanzania czy Kongo, ale nadal to kraj wysokiego ryzyka. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here