Firma Radical Storage chciała dowiedzieć się, co podróżnicy myślą o najczęściej odwiedzanych miastach na świecie, m.in. Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Badania miały na celu sprawdzenie, które światowe miejscowości spełniają oczekiwania turystów, a które rozczarowują. W skrócie: jakie są najbardziej przereklamowane miasta świata!

W tym celu przeanalizowali 140 000 recenzji podróżników z 20 najczęściej odwiedzanych miast na świecie, gdzie oceniano atrakcje, parki, restauracje, hotele itd.! Aby ranking był jak najbardziej trafny badacze dokładnie sprawdzali słowa kluczowe określające najczęstsze opisy konkretnych miejsc. Następnie zestawili te miejscowości, które w przeważającej części określane zostały jako przereklamowane, aby uzyskać średnią.

I tak możesz zobaczyć TOP 5 miejscowości, które zdaniem turystów są najbardziej przereklamowane. Lista może cię zaskoczyć!

4. Bangkok

Na 4. miejscu znajdziesz stolicę Tajlandii. To kolejne rozczarowanie turystów. Bangkok nazywany jest przez niektórych miastem grzechu. Niektórzy zostają tu na kilka dni, inni chętnie spędziliby tu całe swoje życie. Bangkok to miasto skrajności – zakochasz się od pierwszej minuty, albo szczerze znienawidzisz to miejsce. Ranking pokazuje, że jednak więcej osób poszło w tę drugą stronę. Nam Bangkok się podoba, dlatego znaleźliśmy 11 rzeczy, które powinieneś tutaj zrobić. Najlepiej samodzielnie zdecyduj jaka relacja połączy cię ze stolicą Tajlandii. Sprawdź też: Najciekawsze atrakcje Bangkoku w pigułce.


Bangkok ulice
Dan Freeman Unsplash

1 KOMENTARZ

  1. Jestem zaskoczony. .😱Paryż przereklamowany? Nowoczesny układ ulic, zabytki, miejsca spacerowe oraz Bochema na spotkania wieczorne w klimatowych miejscach (nie wymieniam, wszystko w przewodnikach jeżeli ktoś nie widział). W okolicy parki rozrywki. Czego jeszcze na tygodniowywypad? W moim przekonaniu jedno z lub najpiękniejsze miasto z dużych miast jakie widziałem. Na wyjazdy romantyczne polecam miasteczka nad Loarą, Cyklady, miasteczka na Sycylii I inne włoskie miasteczka na zachodnim wybrzeżu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here