Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do WalencjiCena za lot w dwie stronyTanie loty do Walencji

Walencja_Placa_de_la_Mare_de_Deu
Plaça de la Mare de Déu
Fot. Carquinyol

Walencja jest trzecim, zarówno pod względem wielkości jak i ilości mieszkańców miastem Hiszpanii. Położona jest na wschodnim wybrzeżu morza Śródziemnego, w południowej części. Właśnie dzięki temu mieszkańcy tego uroczego zakątka cieszą się słońcem przez cały rok. Dzięki temu też plaże blisko Walencji okupowane są przez rzesze turystów z całego świata. Walencja jest stolicą regionu w skład którego wchodzą również 2 inne miejscowości: Castellón i Alicante. W całym regionie funkcjonują 2 języki urzędowe Castellano (nauczany w Polsce jako hiszpański) i Valenciano (język zbliżony bardziej do francuskiego).

Założona jeszcze przez Rzymian w 138 r. p.n.e. Od 712 do 1238 roku Walencja znajdowała się pod panowaniem arabskim. W latach 778–779 miasto zostało zniszczone przez Abd ar-Rahmana I. Nieustabilizowana sytuacja po śmierci Abd al-Aziza w 1061 roku, spowodowała, że w 1094 miasto zostało zdobyte przez Cyda. Jednak 8 lat później, w 1102 roku, Walencja wróciła znów pod panowanie arabskie. W 1238 roku, po pięciu miesiącach oblężenia miasto zdobył król Aragonii Jakub I Zdobywca. Spowodowało to, że muzułmanów zaczęli w mieście zastępować chrześcijanie, jednak był to długotrwały proces trwający jeszcze w XIV wieku. W XV wieku w Walencji przybyło wielu mieszkańców, w połowie wieku było ich około 75 000. Wówczas również w mieście miał miejsce duży rozwój gospodarki i kultury. Wiele znanych budynków powstało w tym okresie. Do 1707 miasto było stolicą królestwa pozostającego pod zwierzchnictwem Aragonii. W latach 1812–1813 zajęte zostało przez wojska francuskie. Podczas hiszpańskiej wojny domowej (1936–1939), od listopada 1936 do października 1937 znajdowała się tu siedziba rządu republikańskiego. W 1957 roku wylała rzeka Turia, wskutek czego miasto nawiedziła straszliwa powódź. Rzeka zresztą niejednokrotnie dawała się mieszkańcom Walencji we znaki. Przez większość roku brakowało w niej wody, za to kilka razy do roku wylewała. Władze miasta zdecydowały się zmienić koryto rzeki, które obecnie biegnie za miastem. Na tym terenie zdecydowano się stworzyć park, gdzie dziś mieści się choćby Muzeum Muzyki. Historia Walencji najlepiej odcisnęła się w starej części miasta. Można tam zobaczyć budynki, które pamiętają jeszcze czasy arabskiej dominacji, czy tez odszukać ślady dawnych murów obronnych, które zostały wchłoniete przez budynki. Spacer po tych wąskich, brukowanych uliczkach pozwala poczuć atmosferę przeszłości i jest prawdziwą odskocznią od technicznej doskonałości nowego centrum.

Dziś jest miastem bardzo nowoczesnym i bogatym – to ważny ośrodek przemysłowy, finansowy i kulturalno-naukowy. To także duże miasto uniwersyteckie – jest pod tym względem porównywane z Krakowem. Znajdują się dwa duże uniwersytety: Universidad de Valencia (UV) i Universidad Politechnica de Valencia (UPV). Trudno się zatem dziwić, że klimat miasta w dużej mierze tworzą studenci. Może nie samo miasto ale cały region słynie ze swoich licznych klubów - kilka kilometrów od centrum miasta znajdują się prawdziwe fabryki dobrej, nocnej zabawy. Są tak znane, że do większości z nich kursują nawet bezpłatne linie autobusowe.

Przez jeden tydzień w roku, cała Walencja zamienia się w teren wyjątkowego festiwalu. Podczas rozpoczynającego się 15 marca Las Fallas, organizowanego tak naprawdę na ulicach całego miasta, wystawia się dziesiątki konstrukcji-rzeźb wykonanych z mieszanki papieru i wosku, które w nocy z 19 na 20 marca są spalane. Nim większość z tych konstrukcji spłonie (a wiele z nich jest olbrzymia - sięgając nawet 50 metrów wysokości), na ulicach i w klubach trwa nieustająca zabawa. Widok uczestników tego festiwalu, śpiących na skwerkach i w parkach, robiących sobie krótki odpoczynek przed dalszą zabawą nikogo nie bulwersuje.

Turystów, którzy odwiedzają Walencję po raz pierwszy, zaskakuje jej róznorodność. Poruszając się po mieście, co chwila zmienia się otoczenie, ito w taki sposób, że można mieć wrażenie, iż przez nieuwagę zawędrowało się do innego miasta.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Walencji w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Walencji? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Zobacz więcej

Kalendarze

Mirek dodał(a) nowe wydarzenie do podróży: Kulturalna wyprawa :) 13 minut(y) temu

Centrum Rzeźby Polskiej, Pałac Brandta

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Ważne zmiany na krakowskim lotnisku w Aktualności 1 godzinę temu 20 minut(y) temu

Wpisz swój tekst tu...Od 1 lipca rozpocznie się proces przenoszenia stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (check-in) do nowej części terminalu lotniska w Krakowie. W najbliższych dniach pasażerowie korzystający z odprawy biletowo-bagażowej proszeni są o zachowanie szczególnej uwagi na terenie krakowskiego lotniska.Stanowiska check-inOd dzisiaj stanowiska check-in będą zarówno w dotychczasowej (tj. zachodniej) części terminalu, jak ...

Czytaj dalej

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Wczesny prezent świąteczny: dodatkowe loty w siatce Ryanaira w Ciekawostki 1 godzinę temu 42 minut(y) temu

Wakacje jeszcze się w pełni nie zaczęły, a Ryanair już rozpoczął odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zwykle o tej porze roku jedziemy na święta do rodziny, co wiąże się z bardzo dużym ruchem na lotniskach i brakiem biletów dla tych, którzy za późno zaczęli je rezerwować. Dobrze zatem wiedzieć, że zostało dodanych 4.500 dodatkowych lotów w całej europejskiej siatce połączeń Ryanaira.Jeśli zaplanujecie wyjazdy świąteczne z odpowiednim wyprzedzeniem, możecie liczyć na to, że znajdzie się dla Was miejsce w samolocie. W sprzedaży znajduje się 8 ...

Czytaj dalej