Społeczność Podróżników

Loty do Londynu

więcej
Wyszukaj


Dojazd do/z lotniska Londyn Heathrow (LHR)

Heathrow Express na stacji Paddington
Fot. Wikipedia

Londyn Heathrow (LHR) to największe lotnisko Europy. Położone jest 24 km (15 mil) na zachód od centrum Londynu. Port lotniczy posiada aż pięć terminali i oferuje naprawdę wiele możliwości przesiadkowych – obsługuje połączenia do ponad 160 miejsc na świecie. Poruszanie się po lotnisku jak również dojazd z/do centrum Londynu nie jest uciążliwy, ponieważ infrastruktura komunikacyjna portu jest doskonale rozwinięta. Autobusy miejskie kursujące wokół lotniska między terminalami są bezpłatne (Heathrow Free Fare Zone), między terminalami bezpłatnie można również podróżować pociągami Heathrow Express oraz Heathrow Connect. Metro między terminalami niestety jest płatne, jednorazowy przejazd kosztuje £1.10 (karta oyster) lub £3.20 (bilet papierowy). Wybór odpowiedniego środka transportu do centrum to kwestia budżetu i czasu jaki jesteśmy gotowi poświęcić na dojazd.

Taksówki

Postoje taksówek znajdują się przed każdym z terminali. Jazda typową, czarną londyńską taksówką do centrum miasta kosztuje około 40-70 funtów. Więcej informacji na stronie Transport of London. Polskiego kierowcę taxi można zamówić z polskiej korporacji Minicab w Londynie poprzez stronę internetową korporacji. Koszt przejazdu do centrum to około 30 funtów.

Transport kolejowy

Najszybsze połączenie z centrum Londynu oferuje kolejka Heathrow Express, która jeździ nieprzerwanie z Heathrow Central w kierunku stacji London Paddington (czas podróży: 15-20 minut, odjazdy co 15 minut). Bilet w jedną stronę kosztuje £16,50. Więcej informacji i możliwość zakupu biletów na stronie przewoźnika. Kolejka Heathrow Connect oferuje połączenie do stacji London Paddington, zatrzymując się na stacjach: Hades, Harlington, Southall, Hanwell, West Ealing i Ealing Broadway. Pociągi odjeżdżają co 30 minut, czas podróży do stacji Paddington to około 25-30 minut, cena biletu do stacji Londyn Paddington - £6,90 funtów. Więcej informacji na stronie Heathrow Connect.

Metro

Lotnisko leży na odcinku metra “London Underground’s Piccadilly Line”, którą można dostać się do centrum Londynu. Pociągi zatrzymują się na Heathrow Central (dla terminali 1,2 i 3), a także przy terminalach 4 i 5. Bilet kosztuje około £4. Więcej informacji na stronie londyńskiego metra.

Transport autobusowy

Przy lotnisku Londyn Heathrow znajduje się jeden z największych w Anglii dworców autobusowych Central Bus Station (CBS). Dostępnych jest wiele linii autobusowych, zatrzymujących się przy Dworcu Centralnym i Terminalach 4 i 5. Rozkłady jazdy i trasy lokalnych autobusów na stronie lotniska. Natomiast ze szczegółowymi informacjami o transporcie publicznym w Londynie, w tym z rozkładem komunikacji autobusowej z lotniska, można zapoznać się na stronie Transport of London.

Autokary odjeżdżają do ponad 500 różnych miejscowości w całym kraju. Informacja – główny przewoźnik to National Express.

 

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
autobus 40m-1,5h £6 www
metro 45-60m £2,2-3,7 www
kolej 15-20m £6,90-16,50 www
taxi 40m-1,5h £40-70 www

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Loty do Londynu

więcej

Wielka Brytania w pigułce

 • Oficjalna nazwaZjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
 • UstrójMonarchia konstytucyjna
 • StolicaLondyn
 • Używane językiangielski, walijski, irlandzki, gaelicki szkocki
 • Walutafunt szterling (GBP)
 • Ludność60 975 000
 • Powierzchnia kraju244 820 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP: 0 044 870 774 2700, Policja: 999/112, Straż Pożarna: 999/112, Pogotowie ratunkowe: 999/112
 • DokumentyOdkąd Polska należy do Unii Europejskiej nie są wymagane wizy wjazdowe. Konieczne jest jedynie posiadanie dokumentu tożsamości, może to być paszport lub dowód osobisty.
 • KlimatW Wielkiej Brytanii często pada deszcz. Wyspy leżą w strefie klimatu umiarkowanego z wpływami morskimi.
 • KulturaMieszkańcy Wielkiej Brytanii są postrzegani jako ludzie chłodni i pełni rezerwy. Niezwykle ważne jest dla nich również przywiązanie do tradycji. Obecnie Wielka Brytania jest mieszanką różnych kultur i narodowości, co pozwoliło jej mieszkańcom otowrzyc się na obcokrajowców i ich zwyczaje.
 • BezpieczeństwoPoza największymi miastami Wielka Brytania jest stosunkowo spokojnym krajem. Środki bezpieczeństwa stosowane przez władze są zaawansowane i dość skuteczne, ale warto pamiętać o zagrożeniu ze strony kieszonkowców.

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej