Tanie loty do Toronto
| Warszawa - Toronto |
|
wylot: 2012-09-28 powrót: 2012-10-12 | ![]() |
2113 PLN |
| Warszawa - Toronto |
|
wylot: 2012-09-05 | ![]() |
2184 PLN |
| Warszawa - Toronto |
|
wylot: 2012-08-21 | ![]() |
2184 PLN |
Toronto
|
|
| Toronto |
| Fot. bensonkua |
Toronto - największe miasto Kanady pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy państwa. Nie ma drugiego miasta na świecie, w którym mieszka obok siebie tak duża liczba grup etnicznych – tu jest ich ponad 150. W Toronto ponad 50% mieszkańców jest imigrantami. W 2001 roku miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł: World's Most Multicultural City. To właśnie dzięki temu miasto jest tak przyjaźnie nastawione do turystów, a życie w nim jest tak pełne energii i dynamiki jak nigdzie indziej.
Toronto jest jednym z najładniejszych miast Ameryki Północnej, pomimo że przez lata obdarzano je różnymi przydomkami, jak np.: "Hogtown", czyli „miasto świń”. W imponujący sposób uporano się z tym wizerunkiem - miliony dolarów, które wydano na budowle, efektowne muzea i udoskonalenie systemu komunikacji publicznej nie poszły na marne.
Historia
Nazwa Toronto pochodzi z języka Indian plemienia Huron i prawdopodobnie oznacza miejsce spotkań. Przez teren późniejszego miasta prowadził indiański szlak między jeziorami Ontario i Huron. W zasadzie do końca XVIII w. okolice Toronto były zamieszkiwane przez rdzennych Indian i nielicznych europejczyków (mimo, iż w tym czasie Kanada była już opanowana przez Brytyjczyków). Dopiero po rewolucji amerykańskiej na północ zaczęli napływać Lojaliści- Amerykanie uchodzący ze Stanów Zjednoczonych, a chcący pozostać poddanymi korony brytyjskiej. Ich napływ do Kanady doprowadził do założenia prowincji Górna kanada w 1791. Niedługo później brytyjski gubernator prowincji postanowił o ustanowieniu w Toronto stolicy prowincji.
W czasie wojny brytyjsko- amerykańskiej w 1813 roku miasto było dwukrotnie splądrowane przez wojska amerykańskie. Po wojnie duży napływ brytyjskich imigrantów do Górnej Kanady spowodował gwałtowny wzrost ludności prowincji i jej stolicy. Powoli miasto stawało się finansowym i handlowym centrum prowincji, którym jest nieprzerwanie do dzisiaj.
W 1867po założeniu Konfederacji Kanady, Toronto stało się stolicą nowej prowincji Ontario. Miasto mające 30 tys. mieszkańców w 1851, do 1891 rozrosło się pięciokrotnie. Budowa zakładów przemysłowych prowadziła do rosnącej industrializacji miasta. Na początku XX wieku budowa elektrowni wodnych w Niagara Falla dała miastu dogodne i tanie źródło elektryczności. W 1914 Toronto było, po Montrealu, drugim najważniejszym miastem Kanady. Lata drugiej wojny światowej przyniosły rozrost przemysłu elektronicznego i lotniczego. W 1951 r. liczba ludności miasta przekroczyła milion.
Toronto jest dziś nowoczesne, różnorodne i zielone. Według władz Toronto, jest to nawet najbardziej zielona metropolia świata. Prawie 20% powierzchni miasta zajmują tereny zielone. Na każdego mieszkańca przypada 10 drzew, a także statystycznie więcej pól golfowych niż w jakimkolwiek innym mieście a Rouge Valley Park to największy istniejący na świecie teren zielony w obrębie granic miasta – zajmuje powierzchnię około 5 tysięcy hektarów.
Atrakcje
W mieście można zwiedzić kilkanaście ciekawych muzeów i galerii. Największą z nich jest Art Gallery of Ontario. Zgromadzono w niej około 26.000 dzieł sztuki zarówno europejskiej, jak i kanadyjskiej, czy amerykańskiej z ostatnich 600 lat. Ciekawym świata polecić można wizytę w Centrum Nauki Ontario. Ważnym punktem na turystycznym planie miasta jest Casa Loma, mały,neogotycki zamek zbudowany w latach 1911- 1914. Do atrakcji Toronto należy też Kensington market. jest on najbardziej znanym targiem Toronto. Jest to barwne miejsce, będące miejscem, w którym zobaczyć można harmonijne współistnienie wielu kultur.
W Toronto odbywa się też szereg imprez artystycznych i rozrywkowych. Jedną z nich jest bardzo ważny festiwal filmowy Międzynarodowy festiwal filmów w Toronto. Pozostałe to Caribana (dwutygodniowy Festiwal Kultury Karaibskiej, pochód karnawałowy), Gay Pride Week (największy na świecie festiwal mniejszości seksualnych), Narodowa Wystawa Kanadyjska, The Taste of the Danforth (coroczny festiwal kultury i kuchni greckiej), Parada Świętego Mikołaja.
Kiedy lecieć ?
Najwyższe temperatury występują tam od maja do września. Najcieplejszy miesiące to lipiec i sierpień, średnia temperatura wynosi wtedy ok. 20 stopni C. Temperatury minusowe pojawiają się w miesiącach zimowych. Najzimniej jest w styczniu i lutym, wtedy temperatury spadają do - 7 stopni C.
Dzięki serwisowi Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty z Polski do Toronto . Jeśli wybierasz się do Toronto, nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Toronto!
Warto rezerwować z nami
-
Atrakcyjne zniżki
Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.
zobacz więcej -
100% bezpieczeństwa transakcji
Rezerwując w naszym serwisie masz zapewnione 100% bezpieczeństwa transakcji.
zobacz więcej -
Wspomagasz szczytne cele
Część dochodów przeznaczamy na wsparcie organizacji charytatywnych.
zobacz więcej
Bilety lotnicze - Promocje
- Najtańsze loty do Calgary od 4600 PLN
- Tanie loty do Regina od 5302 PLN
- Najtańsze loty do Kanady od 3897 PLN
- Tanie loty z Toronto od 3521 PLN
- Tanie loty z Polski do Toronto od 3897 PLN
- Tanie loty z Polski do Kanady od 3897 PLN
- Tanie loty z Wrocławia do Kanady od 2608 PLN
- Tanie loty z Wrocławia do Toronto od 2608 PLN





Dodaj komentarz