801 000 687
61 6429 407

pn-pt 9-20, sob 10-14, ndz 17-21

1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
podróż złożona Infolinia +48 61 6429 407
Tanie loty > Loty do Szwecji

Loty do SzwecjiCena za lot w dwie strony

więcej


Tanie loty do Szwecji

szwecja
Korona - jeden z symboli Szwecji
Fot. Sxc.hu

Szwecja to kraj swobody - zarówno pod względem nieokiełznanej przez człowieka przyrody, ogromnych przestrzeni, a także obyczajowości mieszkańców. Wydaje się, że otwartość i brak skrępowania Szwedzi mają w genach - zwraca na to uwagę każdy turysta. Mieszkańcy wolność manifestują w obecnych na każdym kroku saunach, na przepięknych plażach liczącego ponad 32 tys. km wybrzeża, a nawet w tym, że w szwedzkich domach brakuje zasłon.

W dużych, pięknych miastach jak Sztokholm, paryskim w charakterze Göteborgu, gwarnym Malmö z przeprawą tunelowo-mostową Öresund, łączącą Skandynawię z Europą Środkową, czy uniwersyteckim Lund o ponadtysiącletniej historii i olbrzymiej katedrze, tętni bujne życie – kulturalne i nocne. Nie brak tu rozrywek dla każdego. Małe, prowincjonalne miejscowości na północy kraju zachwycają natomiast harmonią, spokojem i powolnie upływającą codziennością.

Szwecja, mimo że to duży, bogaty, uprzemysłowiony i szybko rozwijający się kraj, daje wyjątkowe warunki do odpoczynku i umożliwia niesamowity kontakt z naturą. Jeśli chcemy zupełnie wyłączyć się z nurtu pędzącej cywilizacji, wystarczy udać się na jedną z wysp archipelagu Göteborga, Sztokholmu czy Karlskrony - królestw wziętej pod ochronę przyrody, spokoju i niezapomnianych krajobrazów. Można także popłynąć promem na Olandię, słynącą z wiatraków młyńskich, plaż i gorącego słońca, czy Gotlandię (na której niegdyś mieszkał Ingmar Bergman) z jej niezwykłymi wytworami skalnymi i średniowiecznym, pełnym zabytków Visby. Prawdziwym globtroterom mocnych wrażeń dostarczy dopiero północna Szwecja, gdzie żyją jedyni chyba „Indianie Europy”, hodowcy reniferów - Lapończycy. Laponia jest sroga i piękna, pełna magii i legend – tu w końcu mieści się oficjalna siedziba Świętego Mikołaja. Mroźna Laponia to chyba ostatnia ogromna dziewicza kraina w Europie.

Kiedy lecieć do Szwecji?

Położenie Szwecji powoduje, że jadąc do tego kraju trzeba liczyć się z bardzo długimi dniami latem i wyjątkowo krótkimi w czasie mroźnej zimy. Biorąc pod uwagę te informacje, najlepszym momentem na wizytę w Szwecji jest okres pomiędzy majem a wrześniem. Trzeba jednak pamiętać, że za kręgiem polarnym panują polarne noce i dni. Tu słońce nie zachodzi lub nie wschodzi przez pół roku. Mimo że klimat kraju sprzyja uprawianiu sportów zimowych, wyjątkowo niskie temperatury powodują, że zima jest w zasadzie poza sezonem turystycznym.

Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość rezerwacji biletów na tanie loty do Szwecji w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Szwecji? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki lotów!

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Komentarze (9)

 • Edmund

  Stolica Sw Mikolaja jest miasto Rovaniemi w panstwie FINLANDIA

  0 Lubię
 • Edmund

  Blad: Stolica Sw.Mikolaja jest miasto Rovaniemi . Od centrum ^ km. Siedziba NAPPAIRI a to jest w Finlandii.

  0 Lubię
 • Anka

  Z tą zima poza sezonem turystycznym to lekka przesada. Wtedy też Szwedzi uprawiaja sporty.., nawet na nago i po ciemku..

  0 Lubię
 • Zbyszek

  Zwiedziłem południową i część północnej, i od razu zakochałem się w tym pięknym kraju. Gorąco polecam!!!

  0 Lubię
 • teresa

  Ipołudnie Szwecji tesz jest piękne

  0 Lubię
 • Lucy

  Byłam kilkakrotnie w okolicach Karlstad , przepiękne jeziora, lasy, cisza, łosie spacerujące dostojnie i nietknięta ludzką ręką przyroda. Miasta czyste, ludzie nigdzie niespieszący się, bez stresu i na zwolnionych obrotach żyją każdego dnia, z uśmiechem witają znajomych, cieszą się codziennością. Wioski z domkami w większości w wiśniowo-białych barwach, z pięknymi ogródkami, tarasami i odpoczywającymi po pracy mieszkańcami . Żyją spokojnie i beztrosko. Fajny kraj.

  0 Lubię
 • :-

  POPIERAM!!

  0 Lubię
 • zakochana w Szwecji

  wreszcie jakis prawdziwy artykul.Polecam Szwecje polnocna-jest przepiekna,duzo opowiadania...trzeba to samemu zobaczyc-od Sztokholmu w zwyz:-)pozdrawiam

  0 Lubię
 • ado kasprzak

  W odpowiedzi na: zakochana w Szwecji

  zgadzam sie - Szwecje trzeba zobaczyc na wlasne oczy!

  0 Lubię

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub