Społeczność Podróżników

Loty do Rio De Janeiro

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Brazylii > Loty do Rio de Janeiro


Rio de Janeiro

Rio_de_Janeiro
Rio de Janeiro
Fot. Dreamstime

Rio de Janeiro położone nad przepiękną zatoką Guanabara, wśród wystających z oceanu monumentalnych granitowych „głów cukru”, jest w opinii wielu jednym z najpiękniejszych miast świata. Rio to nie tylko piękna, ale również i jedna z najnowocześniejszych metropolii świata. Miasto jest jednak pełne kontrastów. Tu ściera się nie tylko współczesność z tradycją i historią, ale także oszałamiające bogactwo z przygnębiającą biedą gorszych dzielnic (favelas), w których wciąż występują problemy z przestępczością narkotykową, walki gangów i wysoki wskaźnik zabójstw. Mimo to Rio de Janerio, najbardziej znane miasto Brazylii, to turystyczny raj...

Historia


Miasto istnieje już blisko pół millenium, a swą lokalizację zawdzięcza portugalskiemu żeglarzowi Gasparowi de Lemos, który w styczniu 1502 r odkrył rozległą zatokę Guanabara, będąc jednocześnie przekonanym, że jest to szerokie ujście rzeki. Stąd nazwa Rio de Janeiro, czyli "styczniowa rzeka". W 1555 r. na wyspie w zatoce Francuzi założyli kolonię La France Antarctique dla uchodźców hugenockich, ale już w latach 60. XVI w. zostali oni usunięci przez Portugalczyków, którzy wybrali zachodnią część wybrzeża zatoki na lokalizację ufortyfikowanego miasta. W XVII w. Rio nabrało znaczenia jako miasto portowe i ośrodek handlu cukrem, zasilany dostawami towaru z plantacji, prosperujących dzięki pracy niewolników. Miasto przeżywało swój największy rozkwit na początku XVIII w., w okresie gorączki złota. W 1763 r. Rio, wtedy już 50-tysięczne miasto, przejęło od Salvadoru rolę stolicy kolonii i utrzymało ten status jeszcze po uzyskaniu przez Brazylię niepodległości. Do roku 1900 Rio liczyło już 800 tysięcy mieszkańców, głównie za sprawą boomu kawowego, intensywnego napływu emigrantów z Europy i wewnętrznej migracji wyzwolonych niewolników. Złote lata Rio przypadają na okres od lat dwudziestych do połowy XX w. Rio zasłynęło jako miejsce pełne egzotyki i romantyczne, przyciągając zarówno zamożnych turystów, jak i inwestorów. Mimo że w 1960 r. stolicę przeniesiono do futurystycznej Brasílii, Rio wciąż pozostaje najważniejszym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym kraju.

 

Swój współczesny wygląd Rio de Janeiro zawdzięcza przebudowie przeprowadzonej na początku XX w. To miasto nowoczesne, gdzie można z łatwością znaleźć przykłady niespotykanych gdzie indziej rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych. To biznesowe i kulturalne centrum Brazylii – mieszczą się tu m. in.: trzy uniwersytety, szereg szkół wyższych, a także: Biblioteka Narodowa, liczne teatry, muzea, opera, wyjątkowe ogrody i zabytkowe parki.

Rio de Janeiro, nad którym pieczę sprawuje wzniesiony na szczycie Corcovado (704 m n.p.m.) monumentalny posąg Chrystusa Odkupiciela, słynie z wielu rzeczy: ciekawych kolonialnych zabytków, jednego z największych na świecie stadionów, wyjątkowych przykładów nowoczesnej architektury oraz świątyń, które budzą podziw i zachwyt przyjezdnych. Ale mit Rio de Janeiro tworzy tylko jedno wyjątkowe wydarzenie - karnawał, którym żyje całe miasto, a wraz z nim pół turystycznego świata.

Tanie loty do Rio de Janeiro

Wybierasz się do Rio de Janeiro? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Rio de Janeiro . Tanie bilety są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Loty do Rio De Janeiro

Brazylia w pigułce

 • Oficjalna nazwaFederacyjna Republika Brazylii
 • UstrójRepublika federacyjna
 • StolicaBrasilia
 • Używane językiportugalski
 • Walutareal brazylijski BRL
 • Ludność181 991 737
 • Powierzchnia kraju8 511 965 km2
 • Ważne telefonyAmpasada RP w Brasilii, 0-055 61 3443-34-38
 • Dokumentypaszport, bilet powrotny, środki na pokrycie pobytu, karta wjazdu
 • Klimatrównikowy i podrównikowy
 • KulturaKraj latynoski,kuchnia wspaniała, ludzie radośni i przyjaźni, każdy dzień jest dla nich świętem. Tutejszy karnawał przyciąga turystów z całego świata.
 • BezpieczeństwoW dużych miastach zachować należy szczególną ostrożność, bo zagrożenie przestępstwami pospolitymi jest duże. Należy unikać samotnych spacerów po zmroku, niebezpiecznych dzielnic, ostentacyjnego pokazywania zamożności, dokumenty i kosztowności lepiej zdeponować w sejfach hotelowych

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5914)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej