Społeczność Podróżników

Loty do Portugalii

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Portugalii


Portugalia

portugalia
Wieża Belem 
Fot. SXC

Portugalia należy do najpiękniejszych krajów Europy. Jest stosunkowo niewielkim państwem, leżącym na Półwyspie Iberyjskim, nieco na uboczu i „w cieniu” Hiszpanii. Kraj ten odegrał jednak wielką rolę w dziejach całego świata i znacznie wpłynął na polityczną rzeczywistość dzisiejszej Ziemi. Kojarzy się przede wszystkim z XV- i XVI-wiecznymi odkryciami geograficznymi - opłynięciem Przylądka Dobrej Nadziei, drogą morską do Indii i skolonizowaniem Brazylii. Zwykle na tym kończy się znajomość historii Portugalii, a z atrakcji turystycznych wymienia się kilka dużych miast. Miejsc wartych poznania w kraju uważanym niegdyś za koniec świata jest tymczasem całe mnóstwo. Wielkie wrażenie robi wybrzeże atlantyckie - zwłaszcza skaliste okolice najbardziej na zachód wysuniętego Cabo da Roca, który niemal zawsze pogrążony jest we mgle. Piękna jest dolina rzeki Douro, podobnie jak doskonałe jest pochodzące stąd wino porto.

Historia

Obszar współczesnej Portugalii zamieszkiwały w starożytności ludy celtyckie i iliryjskie, które zostały podbite w II w. p.n.e. przez Rzymian. W czasie rzymskiego panowania, tj. do V w. n.e., nastąpił rozwój dróg, miast i rolnictwa, miała miejsce romanizacja i chrystianizacja. W V w. północną część Portugalii opanowali Swenowie, a południową Wizygoci. W VI w. całość Portugalii wchodzi w skład państwa Wizygotów. Na początku VII w. ziemie te znalazły się pod władzą Arabów. W wyniku reconquisty północne tereny zostały włączone do królestwa Leonu i Kastylii. Od XII w. Portugalia istnieje jako samodzielne państwo, a w okresie XIV- XVII w. stała się wielkim imperium kolonialnym. Dzięki bujnej historii Portugalia zaskakuje i jednocześnie zachwyca różnorodnością stylów architektonicznych, z których najbardziej interesujący to manueliński styl narodowy.

Mimo iż dzisiejsza Portugalia to kraj na wskroś nowoczesny, to w jego świadomości, pomnikach historii i dziełach kultury, trwa wciąż pamięć niegdysiejszej potęgi, znaczenia i bogactwa. To wyjątkowo piękna część Europy, bogata zarówno w wyjątkowe krajobrazy jak i w unikalną kulturę.

Interesują Cię tanie loty do Portugalii?

Najlepszą porą na wizytę w Portugalii jest koniec wiosny i początek jesieni, które pozwalają cieszyć się piękną pogodą i swobodą na plażach. Miesiące wakacyjne to tradycyjnie nawał turystów i wysokie temperatury – ponad 30 stopniu Celsjusza. Trzeba jednak pamiętać, że poza głównym sezonem część ośrodków i basenów może być już nieczynna. Portugalię warto odwiedzać przez cały rok. Szczególnie Azory i Madeira mają sprzyjający całorocznej wizycie klimat – tam przez cały rok temperatury wahają się między 19-24 stopniami. Północ kraju, szczególnie zimą, jest deszczowa i stosunkowo zimna. Mimo to zimy w Portugalii są łagodne.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Portugalii. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Portugalii.

Ciekawe? Podziel się!


Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
1 Komentarze | Dodaj komentarz


Loty do Portugalii

Portugalia w pigułce

 • Oficjalna nazwaRepublika Portugalska
 • Ustrójrepublika parlamentarna
 • StolicaLizbona
 • Używane językiportugalski
 • Walutaeuro (EUR)
 • Ludność10 677 000
 • Powierzchnia kraju92 391 km²
 • Ważne telefonynumer alarmowy 112, Ambasada RP (0-035 21) 3012-350
 • Dokumentypaszport i dowód osobisty
 • Klimatmorski umiarkowany
 • KulturaPortugalczycy są bardzo gościnni i wylewni (zwyczaj całowania na powitanie), kultywuje się ludowe tradycje
 • Bezpieczeństwow miarę bezpiecznie, zdarzają się kradzieże, włamania do samochodów

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (6039)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej