801 000 687
61 6429 407

pn-pt 9-20, sob 10-14, ndz 17-21

1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
podróż złożona Infolinia +48 61 6429 407
Tanie loty > Loty do USA > Loty do Nowego Jorku

Loty do Nowego JorkuCena za lot w dwie strony

więcej


Tanie loty do Nowego Jorku [NYC]

Nowy_Jork_Times_Square
Nowy Jork
Fot. Tomas Fano

Nie ma na świecie drugiego miejsca, które w takim stopniu fascynuje różnorodnością kultur, spontanicznością mieszkańców, atmosferą i architekturą. „Miasto, które nigdy nie śpi”, „Big Apple”. Po prostu Nowy Jork!

W czym tkwi urok Nowego Jorku? Odpowiedź jest prosta - w jego skrajnościach. Potężna metropolia liczy ponad osiem milionów mieszkańców. Zamieszkują oni dzielnice, w których przepych i bogactwo przeplatają się z purytańską skromnością czy ubóstwem, a szklane drapacze chmur rzucają cień na stare, XVII i XIX wieczne kamienice. Nowy Jork to miasto zupełnie inne niż większość amerykańskich metropolii. Wystarczy wstąpić tu na chwilę, żeby się przekonać, że to miasto międzynarodowe.

 

Historia

W XVII wieku holenderscy osadnicy założyli tu osadę New Amsterdam (Nowy Amsterdam), której pierwszy gubernator, Peter Minuit, „odkupił” od Indian całą wyspę za garść "świecidełek" wartych około $24. Trudno się dziwić, że z taką historią Nowy Jork jest jednym z centrów finansowych współczesnego świata. W 1664 r. miasto zdobyli Anglicy i przemianowali je na Nowy Jork. Od tej pory metropolia stale rozwijała się, by w 1825 r., dzięki otwarciu kanału Erie umożliwiającego handel w głębi lądu, zacząć wyrastać na główną potęgę ekonomiczną kraju. W końcu XIX w. downtown Nowego Jorku stało się siedzibą wielkich bankierów. Przywieziona jako dar z Francji w 1886 r. Statua Wolności – dla wielu pokoleń emigrantów symbol nowego, lepszego życia – była świadkiem błyskawicznego powstawania na Manhattanie fantastycznych drapaczy chmur, które sprawiły, że Nowy Jork stał się miastem należącym już do następnego stulecia.

Minione stulecie nie było łatwe dla miasta. Kryzys lat trzydziestych, nieustanna wojna z ubóstwem i przestępczością, a w końcu tragedia 11 września 2001, gdy w wyniku ataku terrorystycznego zawaliły się świątynie współczesnego świata finansów i symbole miasta – World Trade Center. Tutaj też, na nowojorskiej giełdzie, najdobitniej można było obserwować symptomy kryzysu finansowego w 2008 roku.

Atrakcje

Dziś do największych atrakcji Nowego Jorku należą dzielnice w centrum Manhattanu: Chinatown i Lower East Side, skupiska artystyczne SoHo i TriBeCa, Greenwich i East Village. Całe miasto stanowi jakby ilustrowaną historię współczesnej sztuki architektonicznej. Muzea Metropolitan, Modern Art i niezliczone mniejsze galerie można zwiedzać tygodniami. Teatry, kina i różnorodne kluby są w stanie zadowolić nawet najwybredniejsze gusta.

Nowy Jork największe pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych. Jest też najgęściej zaludnionym miejscem w Stanach Zjednoczonych. Liczba mieszkańców miasta przekracza 8 milionów (dane ze spisu w 2000 roku), powierzchnia wynosi 1214 kilometrów kwadratowych, co daje gęstość zaludnienia ok. 10 tys. osób na km kwadratowy. Trudno tego nie dostrzec – nieskończona rzeka ludzi, która przepływa przez centrum miasta, robi na turystach niezapomniane wrażenie.

Interesują Cię tanie loty do Nowego Jorku?

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Nowego Jorku w bardzo atrakcyjnych cenach. Tanie bilety lotnicze do Nowego Jorku są w zasięgu ręki. Wystarczy skorzystać z naszej porównywarki cen biletów!

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Komentarze (9)

 • doris

  Kto leci do NY w maju? Bo ja się wybieram na kilka dni i razem w podróży to trochę razniej będzie. PISAĆ odpowiem

  0 Lubię
 • Ola

  help czy uda sie znalezc lot tanszy niz 3000 zl z Poznania do Nowego Jorku 10-31 sierpień ? nie wiem czy jeszcze poczekac czy lepiej juz rezerwowac np z Warszawy...

  0 Lubię
 • nina

  1500 zł to tanio, Ci co piszą krytycznie o cenie zapewne nigdy do NYC nie lecieli. Cały rok śledzę promocje bo często tam latam, raz tylko widziałam okazję z Czech Airlines za 1200, nigdy się to nie powtórzyło. Podobne promocje miał Air Lingus. Leciałam z Air France za 1700, BA 1650 - tyle, że ja latałam w okolicach wakacji i z jedną wygodą przesiadką. jesli ktoś chce mieć 3, 4 przesiadki i denerwować sie, czy zdąży na kolejny samolot może i znajdzie taniej, chociaż wątpię...:)

  0 Lubię
 • D.maria

  O ile 1500 pln to drogo, to gdzie można tanio kupić bilety do NY.Uprzejmie proszę o odpowiedź.

  0 Lubię
 • Nina

  W odpowiedzi na: D.maria

  To tanio, latałam wielokrotnie do NYC i najtaniej za 1400 z Air Lingus ale podnieśli ceny. Zależy to też od pory roku, najdrożej oczywiście w wakacje. na początku roku jest wiele promocji, najlepiej kupować z wyprzedzeniem!

  0 Lubię
 • W odpowiedzi na: D.maria

  1500 zł w dwie strony to naprawdę dobra cena

  0 Lubię
 • Bartosz

  ja znalazłem tu lot w obie strony WAW-NY, w cenie poniżej 1500 zł, więc jak dla mnie- very tanio!

  0 Lubię
 • paweł

  very drogo:P

  0 Lubię
 • jacek

  :sad: drogo

  0 Lubię

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub