1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
przelot złożony

tel. 61 6429 407

pn-pt 9-20, sob 10-14, ndz 17-21

Loty do FrancjiCena za lot w dwie strony

więcej


Tanie loty do Francji

Wieża Eiffla
Fot. SXC

Francja kojarzy się z najlepszym szampanem, rozrywką, winem i świetną kuchnią, a przede wszystkim z Paryżem - miastem zakochanych i artystów. Francja to kraj kontrastów i niezapomnianych wrażeń. Ma do zaoferowania turystom historyczne miasta, wspaniałe krajobrazy, najwyższe góry i najpiękniejsze plaże w Europie, zamki nad Loarą, winnice Szampanii, największy w Europie Disneyland... i wiele innych atrakcji.

Kraj składa się z 96 departamentów w 22 regionach administracyjnych, z których każdy charakteryzuje się odmiennym krajobrazem. Wybrzeże o długości 5 tys. km rozciąga się od dzikiego i kamienistego Breton na północy, po piaszczyste plaże Wybrzeża Środziemnomorskiego na południu. W dolinie najdłuższej rzeki Francji, Loary (1020 km), wznosi się ok. 300 malowniczych zamków. To właśnie tu, w Alpach Sabudzkich - raju narciarzy, wznosi się Mont Blanc (4807 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Europy.

 

Sercem i stolicą Republiki Francuskiej jest Paryż. Miasto o niezapomnianej atmosferze z szeregiem zabytków stojących na czele listy światowych atrakcji turystycznych. Paryż to: Luwr, dzielnica Łacińska, Ogrody Luksemburg, Pola Elizejskie, Montmartre. Paryż to także nigdy nie zasypiające miasto z tysiącami wyjątkowych restauracji, barów, knajpek, dyskotek i kawiarni. Paryż to wreszcie niekwestionowane współczesne centrum europejskiej kultury i sztuki.

Ale Francja to nie tylko Paryż. Równie atrakcyjne i godne polecenia są: Wersal, Fontainebleau, Dolina Loary, Bretania, Normandia, Prowansja, Langwedocja, francuskie Alpy, Riwiera Francuska, Bordeaux, Tuluza, Lourdes, Chartres, a także zabytki rzymskie i średniowieczne, m.in. w Lyonie, Avignonie. Francja oferuje tak wiele różnorodnych wrażeń, że jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wybrednego turysty.

Francja to największy i najbardziej zróżnicowany kraj Starego Kontynentu, który od dawna ma decydujący wpływ na europejską kulturę. Tu odbywają się największe pokazy mody, inspiracji do swoich dzieł szukają światowej sławy malarze, pisarze i kompozytorzy.

Interesują Cię tanie loty do Francji?

Wiosna to chyba najlepsza pora na wizytę we Francji, a z pewnością w Paryżu. Jest wówczas stosunkowo ciepło i nie trudno o promocyjne ceny biletów lotniczych. Szczytem sezonu jest lato. Wtedy południe kraju zapełnia się turystami, żądnymi słońca plaż Lazurowego Wybrzeża. Zima to sezon dla narciarzy - zarówno w Alpach, jak i w Pirenejach. Szusować można we Francji od września do marca, a czasami nawet do kwietnia. Jeśli chcemy podróżować po lub do Francji w okresie świąt Bożego Narodzenia, trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji biletów lotniczych. Niski sezon we Francji przypada na jesień.

Dzięki serwisowi Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Francji w bardzo korzystnej cenie. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Francji.

Ocena tego artykułu

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

Komentarze (21)

 • Dobrze, że @Izuu znalazła zapis, iż dotyczy to jedynie komercyjnych zdjęć, bo w innym wypadku, coś czuję, że turyści w kółko łamaliby prawo ;)

 • zaskakująca informacja Joanna. Czy umieścili ją gdzieś w publicznym miejscu dla turystów? Przecież wszyscy fotografują właśnie tą wierzę..

 • oczywiście wieżę. Nie mogę edytować postu :)

 • Podróżujący do Paryża - nie wolno rozpowszechniać fotografii wieży Eiffla wykonanych nocą. Wszystko to z powodu oświetlenia, które w zeszłym roku przejęła firma SNTE. Za sprawą nowo zamontowanego oświetlenia, które rozjaśnia zabytek nocą, zastrzegła ona możliwość robienia w tym czasie zdjęć obiektu.
  Uważajmy więc gdzie umieszczamy zdjęcia.
  Nie zamieszczę więc tutaj jej zdjęcia nocą z ww powodów :)

 • W odpowiedzi na: Joanna SWK

  to chyba niemożliwe....to znaczy oczywiście w/w firma może "zabraniać" ale chyba brakuje tutaj podstawy prawnej...?

 • W odpowiedzi na: Izuu

  doczytałam :-) - "W rezultacie, nocne fotografie oświetlonej Wieży Eiffla są nielegalne bez zgody właściciela praw autorskich. Jeden z dyrektorów firmy SNTE - Stéphane Dieu mówi jednak, że zakaz nie dotyczy zdjęć niekomercyjnych."
  Z akcentem na NIEKOMERCYJNYCH :-) To, że za robienie zdjęć komercyjnych się płaci mnie nie dziwi, bo jest to bardzo pupularne w dobrych lokalizacjach.

 • Artur

  Witam. Poszukuje transportu da 2-ch osob dnia 10 czerwca 2014 ok. godz. 11.30 (wtorek) z lotniska BVA do centrum Paryza. Kontakt: artur.koziol@gmail.com

 • Marta

  bucowata? przereklamowana? ....chyba uogólniasz! to tak samo jakby powiedzieć,że w Polsce to tylko pijaństwo i kradzież. Francja jest piękna - dorośli pozwiedzają a dzieci są zachwycone Disneylandem

 • Mariusz

  Paryż to moje marzenie, chciałbym tam umrzeć........ale do tego czasu jeszcze wiele lat. Byłem w tym mieście ponad 50 razy i zawsze wracam z mocnym biciem serca ;-)

 • anabelle

  Francuzi nie są przychylni obcokrajowcom, ponieważ przez ich głupi rząd i idea "otwartych drzwi" panuje tam "plaga" czarnoskórych, muzułmanów itp itd.. przyjeżdżają jedynie po to, by ciągnąć kasę za nic.. Nie dziwię się, że mają dosyć.. każdy by miał :) ja polecam miejsce zamieszkania mojego chłopaka- Nantes.. chociaż to całkowicie zachód Francji, więc dość daleko od nas warto tam się wybrać, bo to urocze miejsce.

Pokaż więcej

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub