Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do WłochCena za lot w dwie stronyTanie loty do Forli

forli_kosciol
Campanile di San Mercuriale w Forli
Fot. Perkele/Wikipedia

Miejscowość Forli, w starożytności nosząca nazwę Forum Livii, położona jest we włoskim regionie Emilia-Romania, we wschodnio-północnej części Półwyspu Apenińskiego. W przeszłości silnie rywalizowało z położoną nieopodal Faenzą. Zgodnie z miejscową legendą Forli założone zostało w 188 roku p.n.e. przez Gajusza Liwiusza Salinatora. Niektórzy historycy odmładzają miasto o około 150 lat, przenosząc powstanie miasta do czasów Cezara. Z pewnością jednak jego terytorium było stale zamieszkiwane przez ludność tubylczą i przybyszów celtyckiego pochodzenia – Galów – już od piątego wieku przed naszą erą. Położenie miasta między dwiema rzekami oraz urodzajność gleb zadecydowała, że Forli przez ponad 500 lat było centrum zbiorów i segregacji produktów rolnych.

Historia

W okresie średniowiecza miasto uległo sporym zmianom pod wpływem ówczesnych władców, a powstałe w tamtych czasach budowle stanowią dziś główne atrakcje na turystycznej mapie miasta. Są wśród nich liczne zamki – m.in. Palazzo del Podestà, Palazzo Albertiniego, Palazzo Hercolani i Palazzo Comunale, a także słynny kościół San Domenico, zamek Ravaldino oraz Teatr Diego Fabbri. Patronem Forli jest św. Peregryn Laziosi (patron chorych na raka).

Epoka faszyzmu zostawiła swój ślad szczególnie w budynkach usytuowanych na Viale della Libertà i na placu Piazzale della Vittoria. Podczas drugiej wojny światowej, w czasie bombardowań jesienią 1944 roku, zniszczone zostały niektóre z najpiękniejszych zabytków miasta, m.in.: Chiesa di San Girolamo. Forli dzisiaj jest miastem sztuki i kultury. Mieszczą się tu niektóre wydziały uniwersytetu w Bolonii. W mieście znajduje się nowe muzeum w starym konwencie San Domenico. Połączenie ze światem i innymi miastami we Włoszech zapewnia międzynarodowe lotnisko Aeroporto Ridolfi. Do miasta można także dojechać pociągiem – Forli jest usytuowane na trasie kolejowej Bologna-Ancona. Dobrym środkiem transportu są także autobusy, które łączą miasto z innymi ważnymi ośrodkami w regionie a także z wybrzeżem.

Atrakcje

Rzadko można znaleźć miasto o atmosferze tak radosnej i jednocześnie tak spokojnej. Spacerując po mieście ma się wrażenie, że czas biegnie powoli, leniwie i przyjemnie. Jednocześnie czuje się, że miasto żyje swoim życiem, ale jest otwarte na świat i na turystów. Szanuje się tu zarówno miejscowych jak i przyjezdnych. Specjalnie dla tych ostatnich miasto otworzyło dwa centra informacji turystycznej (Ufficio di Accoglienza Turistica). Pierwsze znajduje się już na lotnisku, a drugie w centrum miasta, na placu Piazzetta della Misura 5.

Warto pamiętać, że Forli jest położona w przepięknym regionie Emilia-Romania, jednym z najbardziej zróżnicowanych regionów Włoch. Miasto stanowi wspaniałą bazę wypadową do Bolonii, Rawenny, Rimini czy Pesaro. Po rzymskim osadnictwie na tych terytoriach pozostało wiele zabytków architektury i sztuki, cieszących do dziś każdego – znawców sztuki, turystów oraz mieszkańców.

Wyjeżdżasz do Forli? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Forli. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Forli.

Zobacz więcej

Kalendarze

Mirek dodał(a) nowy post ' Centrum Spotkania Kultur w Lublinie' na forum. 6 godziny temu 38 minut(y) temu

Nowy ośrodek kultury, niedawno otwarty, ciekawy pod względem architektonicznym.
Aktualnie wystawa fotografii Sebastiao Salgado z cyklu Genesis. Polecam!

Zobacz »

Redakcja Tanie-Loty.pl stworzył(a) nowy wpis na blogu Lato 2016 - Tydzień na Krecie w lipcu za 529 zł! w Promocje 7 godziny temu 16 minut(y) temu

Urlop na Krecie w rewelacyjnej cenie! Mamy dla Was loty czarterowe z Katowic już za 193 zł i noclegi za 336 zł za cały tygodniowy pobyt! Kreta słynie z czystego, błękitnego morza, piaszczystych plaż i słońca. Spędźcie tydzień na tej cudownej wyspie jeszcze w lipcu! Szczegóły podróżytermin podróży: 3-10 lipca 2016

Czytaj dalej

Ewa dodał(a) nowy post ' Beztroskie wakacyjne zaczytanie' na forum. 7 godziny temu 56 minut(y) temu

Ostatnia szansa na zakup książki podróżniczej Wydawnictwa Bezdroża z 40% rabatem.

Promocja trwa od 29.06 - 01.07.2016. Pozostało więc jeszcze tylko kilka godzin.

link do promocji.

Zobacz »