image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do WłochCena za lot w dwie stronyTanie loty do Forli

forli_kosciol
Campanile di San Mercuriale w Forli
Fot. Perkele/Wikipedia

Miejscowość Forli, w starożytności nosząca nazwę Forum Livii, położona jest we włoskim regionie Emilia-Romania, we wschodnio-północnej części Półwyspu Apenińskiego. W przeszłości silnie rywalizowało z położoną nieopodal Faenzą. Zgodnie z miejscową legendą Forli założone zostało w 188 roku p.n.e. przez Gajusza Liwiusza Salinatora. Niektórzy historycy odmładzają miasto o około 150 lat, przenosząc powstanie miasta do czasów Cezara. Z pewnością jednak jego terytorium było stale zamieszkiwane przez ludność tubylczą i przybyszów celtyckiego pochodzenia – Galów – już od piątego wieku przed naszą erą. Położenie miasta między dwiema rzekami oraz urodzajność gleb zadecydowała, że Forli przez ponad 500 lat było centrum zbiorów i segregacji produktów rolnych.

Historia

W okresie średniowiecza miasto uległo sporym zmianom pod wpływem ówczesnych władców, a powstałe w tamtych czasach budowle stanowią dziś główne atrakcje na turystycznej mapie miasta. Są wśród nich liczne zamki – m.in. Palazzo del Podestà, Palazzo Albertiniego, Palazzo Hercolani i Palazzo Comunale, a także słynny kościół San Domenico, zamek Ravaldino oraz Teatr Diego Fabbri. Patronem Forli jest św. Peregryn Laziosi (patron chorych na raka).

Epoka faszyzmu zostawiła swój ślad szczególnie w budynkach usytuowanych na Viale della Libertà i na placu Piazzale della Vittoria. Podczas drugiej wojny światowej, w czasie bombardowań jesienią 1944 roku, zniszczone zostały niektóre z najpiękniejszych zabytków miasta, m.in.: Chiesa di San Girolamo. Forli dzisiaj jest miastem sztuki i kultury. Mieszczą się tu niektóre wydziały uniwersytetu w Bolonii. W mieście znajduje się nowe muzeum w starym konwencie San Domenico. Połączenie ze światem i innymi miastami we Włoszech zapewnia międzynarodowe lotnisko Aeroporto Ridolfi. Do miasta można także dojechać pociągiem – Forli jest usytuowane na trasie kolejowej Bologna-Ancona. Dobrym środkiem transportu są także autobusy, które łączą miasto z innymi ważnymi ośrodkami w regionie a także z wybrzeżem.

Atrakcje

Rzadko można znaleźć miasto o atmosferze tak radosnej i jednocześnie tak spokojnej. Spacerując po mieście ma się wrażenie, że czas biegnie powoli, leniwie i przyjemnie. Jednocześnie czuje się, że miasto żyje swoim życiem, ale jest otwarte na świat i na turystów. Szanuje się tu zarówno miejscowych jak i przyjezdnych. Specjalnie dla tych ostatnich miasto otworzyło dwa centra informacji turystycznej (Ufficio di Accoglienza Turistica). Pierwsze znajduje się już na lotnisku, a drugie w centrum miasta, na placu Piazzetta della Misura 5.

Warto pamiętać, że Forli jest położona w przepięknym regionie Emilia-Romania, jednym z najbardziej zróżnicowanych regionów Włoch. Miasto stanowi wspaniałą bazę wypadową do Bolonii, Rawenny, Rimini czy Pesaro. Po rzymskim osadnictwie na tych terytoriach pozostało wiele zabytków architektury i sztuki, cieszących do dziś każdego – znawców sztuki, turystów oraz mieszkańców.

Wyjeżdżasz do Forli? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Forli. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Forli.

Zobacz więcej

Kalendarze

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Jak szybko poruszać się po lotniskach? w Technologie 25 minut(y) temu

Duże lotniska przesiadkowe mają to do siebie, że trzeba w nich pokonywać duże odległości. Sporym problemem są również bagaże, które trzeba ciągnąć ze sobą czasami nawet przez kilometry. Jednak jest kilka sposobów na to, by szybko przemieszczać się pomiędzy terminalami. Jednym z nich jest wynajęcie wózka elektrycznego, jednak zazwyczaj jest to dość kosztowne. Można również jeździć po lotnisku na... własnej walizce.Modobag - walizka z silnikiemModobag to właśnie taki oryginalny sposób ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Wow! Sardynia za 215 zł w dwie strony! w Promocje 40 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów na piękną Sardynię! Ta niezwykła, włoska wyspa dostępna jest dziś z Krakowa za 215 zł w dwie strony! Loty odbywają się na pokładach linii Ryanair.Tanie noclegi znajdziecie w B&B Alex Group, gdzie za 10 nocy zapłacicie 714 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży: 26 października - 5 listopada 2016< ...

Czytaj dalej