image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do FinlandiiCena za lot w dwie stronyTanie loty do Finlandii

finlandia
Finlandia - malowniczy kraj tysiąca jezior
Fot. sxc.hu

Finlandia to malowniczy kraj tysiąca jezior i wysp. Prawie 2/3 powierzchni zajmują lasy, w których można spotkać niedźwiedzie, wilki, lisy, łosie i renifery. W kraju, który jest jednym z najrzadziej zamieszkanych, przyroda jest obecna wszędzie: na wsi i w mieście, w miejscu pracy i spędzania wolnego czasu, na co dzień i od święta. Fińskie archipelagi, które liczą ponad 60 tysięcy malowniczych wysp i wysepek, pokrywające ten kraj lasy i dziewicza przyroda nie mają sobie równych w całej Europie, a może nawet i na świecie.

Lapończycy są najstarszymi mieszkańcami Finlandii i większość z nich żyje jak ich dawni przodkowie. Ludność zamieszkująca południe kraju to Finowie, których przodkowie przybyli tu około 2000 lat temu z terenów Rosji (Ural). Cześć ludności zamieszkującej Finlandię to także Szwedzi.

Pierwsze plemiona, które przybyły z południa zasiedliły Finlandię już około 9000 roku p.n.e. Północ została zasiedlona znacznie później przez Pralapończyków. Około 4000 roku p.n.e. rozwinęły się kultury wypalające i używające ceramiki. Z terenów nadbałtyckich zaczęły napływać ludy uprawiające ziemię. Ich potomkami są dzisiejsi Finowie. Historia Finlandii powiązana jest ściśle ze Szwecją i Rosją. Już w XII w. tereny te zostały zagarnięte przez Szwecję. W 1809 dzisiejsze tereny Finlandii zajęła Rosja. Po rewolucji Rosyjskiej w 1917, Finlandia ogłosiła niepodległość. Głównym partnerem gospodarczym Finlandii po II wojnie światowej zostało ZSRR. Kraj pozostał jednak politycznie niezależny od komunistów. Od 1995 roku Finlandia jest członkiem Unii Europejskiej, zaś w 2002 roku przyjęła wspólna walutę Euro. Obecnie Finlandia to jeden z najbogatszych państw na świecie, o bardzo wysokim standardzie życia.

Finlandia to także stolica sportów zimowych. Popularność i uprawianie narciarstwa i wszelkich dyscyplin pochodnych jest niemal "w krwi" każdego Fina. Ze względu na panującą tu mroźną i długą zimę narciarstwo a w szczególności biegi narciarskie stanowią sport narodowy. Jest on tak tu popularny (poniekąd z przymusu) iż dzieci uczą się narciarstwa jak chodzenia o własnych siłach już od najmłodszych lat.

Zapraszamy do podróży po północnej krainie czarów, w której - nawiasem mówiąc - mieszka ten jedyny, najprawdziwszy Święty Mikołaj, którego kwatera główna znajduje się w wysuniętej na północ jej części Laponii. Od XII wieku Finlandia była pod dominacją szwedzką, a od 1809 roku przeszła w ręce Rosji. Niepodległość odzyskała dopiero w 1917 roku. Stąd też cała południowa Finlandia jest dwujęzyczna (fińsko - szwedzka), a w stolicy oraz na wschodzie widać duże wpływy rosyjskie, np. dużo jest tu wyznawców prawosławia. Co ciekawe, również północna część Finlandii jest dwujęzyczna - równoprawnie funkcjonują języki fiński i lapoński.

Do jedynych i niepowtarzalnych atrakcji należy zorza polarna – zjawisko, które w Laponii można obserwować przez całą zimę. Efekt "białych nocy" pozostawia niepowtarzalne wrażenie z pobytu w tym pięknym kraju. Podróżując po Finlandii, warto m.in. zobaczyć Suomenlinnę – twierdzę położoną na kilku wyspach w Helsinkach, zatrzymać się w Laponii (siedzibie Świętego Mikołaja), miastach: Turku, Tampere i Rovaniemi, no i koniecznie trzeba odwiedzić stolicę – Helsinki, której życie nocne budzi zazdrość całej północy kontynentu.

Finlandia to wyśmienity kraj dla turystów uwielbiających czynny wypoczynek. Latem uroki zabytków, parków i wysp najprzyjemniej odkrywać w trakcie spacerów lub wycieczek rowerowych. Większość kraju można też poznawać, pływając po zatokach, jeziorach, rzekach i kanałach (na kempingach i w biurach informacji turystycznej można wypożyczyć typową fińską łódź wiosłową). Zimą można natomiast pojeździć saniami zaprzężonymi w psy lub renifery, na nartach lub na skuterach śnieżnych. Poza tym w Finlandii działa ponad 120 ośrodków, w których są wytyczone trasy zjazdowe i trasy dla miłośników snowboardu.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Finlandii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Finlandii? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Zobacz więcej

Kalendarze

Lubię wyjeżdżać w egzotyczne miejsca poza sezonem. Przede wszystkich dlatego, że mam wtedy wrażenie przedłużenia wakacji. Nie widzę potrzeby opuszczania Polski w ciągu tych paru miesięcy, kiedy jest u nas naprawdę ładnie. Dopiero kiedy ciepło lata ustępuje mgłom jesieni i zaczyna się robić szaro, buro i chłodno, wtedy najlepiej polecieć na wczasy.Dodatkową korzyścią wyjazdów poza sezonem są niższe koszty. Hotele są dużo tańsze, podobnie jak miejscowe jedzenie, wynajem samochodu, itd. Nawet loty stają się bardziej przystępne cenowo. Jedyną zag ...

Czytaj dalej

Adam dodał(a) nowy post ' Konkurs na FB!' na forum. 11 minut(y) temu

Cześć :)

Przygotowaliśmy dla Was konkurs! Wszystkie szczegóły znajdziecie na naszym profilu na FB - TUTAJ :) Gorąco zachęcamy do udziału!

Zobacz »