Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Majówka 2016: bezpieczny weekend w podróży

Majówka 2016: bezpieczny weekend w podróży

Weekend majowy już za pasem, a Ty wciąż nie masz planów jak go spędzić? Szukasz inspiracji? Oto lubiane i wyjątkowe regiony we Włoszech, Hiszpanii i Francji, które zachwycają sielskimi pejzażami i bogatą ofertą dla turystów.

Kraina wina - Toskania

Region położony w samym środku słonecznej Italii - klasyka. Bajeczny krajobraz, gaje oliwne, wzgórza na których pną się uprawy winorośli, dobre wina, aromatyczna włoska kuchnia, liczne zabytki i plaże – w Toskanii znajdziesz wszystko. Najłatwiej dostać się tam samolotem – lotniska znajdują się w Pizie oraz we Florencji. Oba miasta koniecznie trzeba zwiedzić – to prawdziwe skarbnice zabytków, pozostałości po Cesarstwie Rzymskim i cywilizacji Etrusków. Toskania to także raj dla miłośników kultury – wszak to kolebka renesansu i w tym regionie powstawały dzieła Michała Anioła, Leonardo da Vinci, to tam tworzyli najznamienitsi myśliciele i naukowcy. Toskania ma świetną infrastrukturę turystyczną – od drogich hoteli po agroturystykę.

Fot.: Shutterstock

Słoneczna fiesta i flamenco

Lubisz słońce i ciepło? Wybierz się do Andaluzji, hiszpańskiego regionu który nie bez powodu nazywany jest krainą słońca. Na wspaniały krajobraz składają się pejzaże z bujną roślinnością, parki narodowe, góry, gaje oliwne, pustynie, dzikie plaże z lazurowym morzem w tle. Do tego gorący hiszpański temperament – pokazy flamenco na ulicach, korridy z dreszczykiem emocji i szalone fiesty do białego rana - i mamy przepis na szalony weekend. Ślady historii można znaleźć w takich miastach jak Granada, Kordoba czy Sewilla, w których pozostałości po Cesarstwie Rzymskim przeplatają się z meczetami i byłymi dzielnicami arabskimi. Andaluzja słynie także ze wspaniałej kuchni przede wszystkim bazującej na owocach morza, a zapach kawy i tostów czosnkowych unosi się wszędzie każdego poranka. Do tego wyjątkowe wina. Bogata infrastruktura turystyczna daje możliwość wyboru noclegu dopasowanego do możliwości finansowych i wymogów.

Fot.: Shutterstock

Rose wśród lawendy

Na południowym wschodzie Francji, tuż nad Morzem Śródziemnym rozciąga się Prowansja. Na każdym kroku spotkać tu można winnice i ogromne pola kwitnącej lawendy. Czas tutaj płynie powoli, uroczone kawiarenki wręcz zapraszają do wejścia, by przy filiżance aromatycznej kawy i croissantach obserwować malownicze pejzaże i chłonąć lokalną atmosferę. Wielowiekową historię regionu można odkrywać w licznych budowlach. Najbardziej znane miasta regionu to Nicea, Cannes, Marsylia oraz Saint-Tropez słynące z śródziemnomorskich krajobrazów, bujnej roślinności, wspaniałych plaż i rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Ośrodki sportów wodnych, muzea i nocne życie kurortów wypoczynkowych tworzą atmosferę, w której odnajdzie się każdy turysta.

Fot.: Shutterstock

Beztrosko, ale bezpiecznie - jakie ubezpieczenie do samolotu wybrać?

Chociaż majówka to tylko kilkudniowy wyjazd, to jednak jesteśmy poza krajem i może stać się wszystko. Dlatego lepiej zabrać ze sobą polisę podróżną, która w razie jakichkolwiek kłopotów za granicą będzie wsparciem. Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na lot samolotem i kilkudniowy wypoczynek? Polisa powinna obejmować:

 • koszty leczenia (na sumę min. 20 000 euro),
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
 • ochronę bagażu.

Jeśli planujemy podczas urlopu uprawianie sportów, to warto sprawdzić czy w ramach ubezpieczenia nasza aktywność będzie objęta ochroną – jeśli nie, to należy szukać takiej polisy, która zapewnia ubezpieczenie sportów podważonego ryzyka lub ekstremalnych. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na rankomat.pl można porównać kilkanaście różnych ofert i wybrać najbardziej optymalną. Koszt ochrony na 4 dni wyjazdu np. od 30 kwietnia do 3 maja waha się od 20 do 143 zł. Wszystko zależy od wybranego zakresu i sum gwarantowanych. Na rankomat.pl można od razu wybrane ubezpieczenie zakupić online. A potem już tylko cieszyć się bezpieczną i beztroską majówką w Toskanii, Andaluzji albo Prowansji!