Wszyscy przebieramy już nogami, żeby w końcu móc swobodnie zacząć podróżować i tym samym żyć pełnią życia! Z pewnością masz już w głowie listę miejsc, gdzie pojedziesz najszybciej jak się tylko da. Jeśli jednak szukasz jeszcze inspiracji, to National Geographic Traveller opublikował 25 oryginalnych kierunków podróży na 2021 rok. Owszem, jest to amerykański punkt widzenia, ale zawsze warto zaczerpnąć inspiracji. Wszystkie te miejsca pogrupowano w pięciu kategoriach: zrównoważony rozwój, rodzina, przyroda, przygoda i kultura.

2. Oryginalne kierunki podróży na 2021 rok – przyroda

Jeśli podczas podróży lubisz odkrywać wspaniałą przyrodę to wybierz się na Królewską Wyspę (Isle Royale). Leży ona na jeziorze Górnym w Stanach Zjednoczonych, na terenie stanu Michigan, w hrabstwie Keweenaw. Wyspa objęta jest ścisłą ochroną (jest tutaj park narodowy) i porośnięta pierwotnymi lasami iglastymi i mieszanymi z chronionymi gatunkami miejscowej flory.
Jeśli natomiast nie boisz się zimna i lubisz odizolować się gdzieś na północy, to leć do Yellowknife w Kanadzie. Zachwycisz się tam przepięknym jeziorem Great Slave Lake i jeśli dopisze ci szczęście zobaczysz zorzę polarną. Jeśli wolisz jednak cieplejsze klimaty to National Geographic proponuje Brazylię. Trudno się nie zgodzić, że jest to niesamowity kraj, który ma jeszcze mnóstwo miejsc do odkrycia. Jednym z nich jest Sawanna Cerrado. Jest to ogromny obszar, stanowiący 20% powierzchni kraju, bardzo różnorodny pod względem przyrodniczym, ale nie tak znany jak dżungla amazońska.
Ostatnią propozycją wśród wyjątkowych kierunków podróży pod kątem przyrodniczym jest wyspa Lord Howe na Morzu Tasmana, położona około 600 km na wschód od Australii. To bez wątpienia niezwykłe miejsce, ale żeby do niego dotrzeć trzeba spędzić wiele dni w podróży.
Dodamy jeszcze miejsca z pewnością łatwiej dostępne i równie zachwycające: wyspa Skye, Harris i Lewis w Szkocji. Trzeba tylko zaopatrzyć się w ubrania chroniące przed wiatrem i deszczem.


Serra de Sao Bento, Brazylia. Fot. Alexandre Perotto, Unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here