Muzeum Polskiej Wódki? Od czerwca możesz je zwiedzać!

Już w czerwcu 2018 roku zostanie otwarte pierwsze w Polsce i jedyne na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Odwiedzisz? Powstaje ono w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Wnosił się tu niegdyś kompleks neogotyckich budynków, w których mieściła się Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. To właśnie tutaj rozlewano takie flagowe marki polskich wódek jak Luksusowa i Wyborowa. 

To będzie klimatyczne miejsce

Ma to być klimatyczny i ważny punkt na kulturalno-biznesowej mapie Warszawy. A przede wszystkim miejsce, w którym wielowiekowa tradycja Polskiej Wódki spotka się ze współczesnością. Będzie również stanowić nowoczesną, autentyczną wizytówkę Warszawy.

Poznasz wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika

Główna ekspozycja muzeum będzie znajdować się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji, czyli miejscu, w którym wódka zyskuje swój niepowtarzalnych charakter i krystalicznie czysty smak. Będziesz miał okazję poznać lokalną tradycję produkcji i przekonać się o światowej renomie jaką zyskała Polska Wódka.

Będziesz miał również okazję poznać wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika,  rozgościć się w szlacheckim dworze i zobaczyć miejsce pracy gorzelnika. Dowiesz się jaką rolę pełniła wódka w wielkiej polityce i wreszcie odkryjesz tajniki pracy barmana „od kuchni”.

A na koniec wizyty w muzeum będziesz mógł nabyć upominki, a przede wszystkim najlepsze polskie wódki. Sympatyków degustacji powita również stylowa restauracja.

Kto był poszukiwany do pracy w muzeum?

Okazało się, że chętnych do pracy w muzeum nie brakuje. Spośród tysięcy chętnych wybrano 6 osób.

Poszukiwani byli prawdziwi znawcy historii polskiej wódki, którzy zarazem potrafiliby z pasją o niej opowiadać, informuje rp.pl. Przez najbliższy miesiąc przewodnicy będą się przygotowywać do przyjęcia pierwszych gości.

Andrzej Szumowski, prezes stowarzyszenia Polska Wódka – inicjator i patron muzeum mówi:

Tysiące zgłoszeń, jakie wpłynęły pocztą elektroniczną tworzącego się dopiero muzeum oznacza, że w roli przewodników zobaczymy prawdziwych szczęściarzy, którzy przekonali do siebie łowców głów i pokonali wielu mocnych kontrkandydatów.

Szansę dostali również ci, którzy nie mieli doświadczenia na stanowisku przewodnika, ale potrafili przekonać do siebie jurorów swoimi, innymi mocnymi stronami. Wśród aplikujących byli historycy, muzycy, aktorzy, a nawet pracownicy instytucji kulturalnych.

Oprócz oprowadzania gości z Polski i zagranicy, przewodnicy będą współtworzyć nowe programy wystaw i prowadzić warsztaty dla zwiedzających.

Jeszcze możesz znaleźć pracę w Muzeum Polskiej Wódki na stanowiskach: barman, recepcjonistka, sprzedawca.

W Polsce mamy już Muzeum Tanich Win w Szklarskiej Porębie. Zobacz, jakie inne najdziwniejsze muzea w Polsce można odwiedzić w naszym kraju.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też