Krzesła do selfie? Już wkrótce przesłonią najpiękniejsze miejsca

Selfie staje się istną turystyczną plagą, a nawet zagrożeniem życia. Tylko pomiędzy 2014 a 2016 rokiem podczas robienia sobie zdjęć zginęło 127 osób. Najnowszym pomysłem na zmniejszenie liczby wypadków jest ustawienie w najciekawszych i najpiękniejszych miejscach specjalnych krzeseł do selfie.

Odkąd pojawiły media społecznościowe, coraz więcej osób stara się jak najbardziej uatrakcyjnić zdjęcia wrzucane do sieci. Z chęci zaspokojenia własnej próżności ryzykują życie i zdrowie. Często kończy się to tragicznie nie tylko dla nich, ale również dla natury i osób postronnych. W związku z nasilającą się falą nieodpowiedzialnych turystów, irlandzki polityk wpadł na pomysł zamontowania specjalnych krzeseł do selfie w najbardziej niebezpiecznych (i pięknych) miejscach Irlandii.

Obecnie jest to tylko pomysł, jednak minister zdrowia Jim Daly uważa, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Sugeruje również, że krzesła byłyby świetnym chwytem marketingowym i innowacyjnym podejściem do nowoczesnej turystyki. Jeśli pomysł wejdzie w życie, krzesła pojawią się na klifach Moheru, Old Head of Kinsale, Mizen Head, a nawet w lasach nad jeziorem Lough Hyne.

By zaoszczędzić turystom czasu, krzesła będą oznaczone na mapach i otagowane. Przy każdym z nich ma być również informacja z odpowiednim sugerowanym do użycia hashtagiem. Ma to pełnić rolę darmowej promocji kraju. Czas pokaże, czy ten projekt zostanie zrealizowany i czy urzeczywistni pokładane w nim nadzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here