Tego się nie spodziewaliście. Włochy wprowadziły kwarantannę i częściowy lockdown!

Włosi postanowili zaostrzyć restrykcje wjazdowe do kraju. Dla osób przybywających do Włoch z Polski oznacza to obowiązkową kwarantannę i konieczność wykonania dwóch testów na Covid-19.

Rząd przedłużył stan wyjątkowy we Włoszech do końca kwietnia 2021 roku. Wprowadzono także dodatkowe obostrzenia w poruszaniu się po kraju.

Częściowy lockdown do 30 kwietnia

Całe terytorium Włoch objęto locdownem. Zgodnie z rozporządzeniem wszystkie regiony mogą być klasyfikowane jedynie jako pomarańczowe i czerwone, co oznacza brak możliwości podróży turystycznych do końca miesiąca.


Obowiązuje zakaz przemieszczania się pomiędzy regionami i prowincjami autonomicznymi, oczywiście z wyjątkiem wiarygodnych potrzeb zawodowych, względów zdrowotnych lub powrotu do miejsca zamieszkania.

Zasady wjazdu do Włoch w kwietniu

Polska znajduje się w grupie C o podwyższonym ryzyku, dlatego wjeżdżając do Włoch należy przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 (akceptowane są testy molekularne i antygenowe), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch oraz oświadczenia (autodichiarazione). Dodatkowo istnieje konieczność odbycia 5-dniowej kwarantanny oraz obowiązek ponownego wykonania testu wymazowego po zakończeniu kwarantanny. Z obowiązku wykonania testu zwolnione są dzieci do 2 roku życia.

Nie wolno też zapomnieć o zgłoszeniu swojego przyjazdu do lokalnej przychodni.

Z kwarantanny i obowiązku przedstawiania testów zwolnione są osoby wjeżdżające na terytorium Włoch na maksymalnie 36 godzin własnym środkiem transportu, ale bez możliwości noclegu, osoby przesiadające się na lotniskach we Włoszech w podróży do innych państw (nie wolno im opuścić strefy tranzytowej).

Wjazd do Włoch bez testu i kwarantanny możliwy jest także w celach zawodowych lub zdrowotnych ale maksymalnie na 120 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here