Ryanair wznawia jednostronne loty do Wielkiej Brytanii

Pomimo zakazu lotów na kierunkach brytyjskich, Ryanair w tym tygodniu wznowi loty z lotniska w Łodzi do East Midlands i Londynu w Anglii oraz Dublina w Irlandii. Połączenia mają obowiązywać tylko w jedną stronę i zabierać podróżnych, którzy po świętach chcą wrócić na Wyspy Brytyjskie. Jest to możliwe, gdyż zakaz obejmuje tylko loty z Wielkiej Brytanii do Polski. Przewoźnik lata już też do Wielkiej Brytanii z innych polskich lotnisk.

Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi poinformował:

Pomimo zakazu lotów na kierunkach brytyjskich do 6 stycznia, Ryanair podjął decyzję o kontynuowaniu wybranych rejsów z Polski do Wielkiej Brytanii. Samoloty mają przylatywać do Łodzi bez pasażerów i zabierać podróżnych, którzy po świętach chcą wrócić do Anglii.

Dzisiaj przewoźnik zabrał 184 pasażerów, którzy polecieli do East Midlands. Według rozkładu Ryanaira, w czwartek i niedzielę zaplanowano loty do Dublina, w piątek i niedzielę do Londynu Stansted, a w piątek kolejny do East Midlands.

Ponieważ sytuacja w związku z Covid-19 dynamicznie się zmienia, o wszystkich dodatkowych rejsach lotnisko będzie informować na bieżąco.

Pasażerskie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią zostały zawieszone 22 grudnia zgodnie z Rozporządzaniem Rady Ministrów. Obowiązujący do 6 stycznia zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej wprowadzono w związku z wykryciem na terytorium Wielkiej Brytanii nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2 i obawą o jego rozprzestrzenianie się.

Ryanair zdecydował się jednak na wznowienie części połączeń z polskich lotnisk na Wyspy Brytyjskie z uwagi na ogromne zainteresowanie lotami powrotnymi na Wyspy wśród Polaków. Dzisiaj planowane jest m.in. połączenie z Warszawy Modlin do Londynu Stansted. Loty z Bydgoszczy wróciły 2 stycznia, odbywają się też loty z Katowic i Krakowa.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze