Pomoc dla Polaków z UK! Zaplanowano specjalny lot czarterowy. Sprawdź jak się zgłosić

Na najbliższą środę 27 maja zaplanowany jest specjalny lot czarterowy z Londynu do Warszawy dla osób, które z różnych powodów utknęły w Wielkiej Brytanii i chciałyby wrócić do Polski.

Pomoc dla Polaków z UK

Jak wyjaśniła PAP ambasada, lot czarterowy PLL LOT nie jest w żaden sposób powiązany z zakończoną już akcją #LOTdoDomu, lecz jest odpowiedzią na duże zainteresowanie ze strony osób, które z różnych powodów nie mają innej możliwości powrotu do Polski. W odróżnieniu od tamtych lotów, które były częściowo dofinansowane z budżetu państwa, planowany lot będzie płatny.

Podkreślono, że lot czarterowy jest tylko w jedną stronę i nie jest on przeznaczony dla osób, które na stale mieszkają w Wielkiej Brytanii i chciałyby pojechać do Polski w odwiedziny, ale dla mieszkających w Polsce bądź wracających do niej na stałe. Osoby wracające tym lotem czarterowym będzie obowiązywała kwarantanna.

W przypadku dużego zainteresowania, taki lot może być powtórzony. Trwają też rozmowy na temat zorganizowania podobnego lotu z Belfastu.

Chętni do skorzystania z takich połączeń mogą zgłaszać się, wysyłając swoje dane na specjalny adres mailowy, uruchomiony przez wydział konsularny ambasady: londyn.powroty@msz.gov.pl, ale zaznaczono, że ani ambasada, ani wydział konsularny nie zajmują się organizacją lotu i wszelkich informacji na ten temat udziela tylko przewoźnik.

źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. Tu się mówi o locie z UK, ale czemu nikt nie wspomniał pan locie 26.05 z Islandii?? Czy też ci ludzie będą mieli kwarantannę? Mówi się wiele o miejscach gdzie jest pandemia, ale w miejscu gdzie pracuje wielu Polaków jak Islandia i gdzie już nie ma epidemii i praktycznie żadnych chorych. ludzi traktuje się jak na marginesie? Jakie prawa będą ich dotyczyć ?Bo niestety w żaden sposób zwykły człowiek nie w stanie się dowiedzieć gdyż infolinia MSZ oraz straż y granicznej jest niedostępna!!!!!!!!

  2. Fajnie tp brzmi, jakby poprzedni lot był darmowy. Kolega zapłacił 300 funtów za bilet żeby wrócić do uk. To teraz ile będzie kosztował? W czym lot jest bezpieczniejszy od wizzair czy Ryanair za 20-30 funtów. Wszystko jedna wielka ściema

    • Różnica między lotem a tanimi liniami jest taka że tanie linie biorą paliwa na styk w związku z tym są lzejsi i spalaja mniej paliwa natomiast lot bierze paliwa na zapas co jest bezpieczniejsze w przypadku niemożności wyładowania na lotnisku docelowym i przekierowania na lotnisko zapasowe co za tym idzie lot jest cięższy i spała więcej paliwa a jak spała więcej paliwa to i koszty są większe. Nie bronię lotu bo sam latam Ryanairem to tak w celu wyjaśnienia. Polecam film na YT Wysoka cena tanich lotów. Ja po obejrzeniu go długo zastanawiałem się czy wsiąść do Lini Ryanair.

  3. A kiedy zorganizuje się tani lot do UK? Po dwutygodniowej kwarantannie, bo nikt nie ma zbyt dužo urlopu na odwiedzenie rodzin w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here