Zakochana w podróżowaniu od 4 lat. Do tej pory udało się jej odwiedzić 17 europejskich krajów. Milena w podróżowaniu najbardziej ceni sobie poczucie wolności i niezależności. Jej cel na najbliższe lata to zwiedzenie całej Europy. Skrycie marzy również o Azji. Jeśli nie jest akurat w podróży to na pewno znajdziecie ją w kuchni, ponieważ jej...
Zakochana w podróżowaniu od 4 lat. Do tej pory udało się jej odwiedzić 17 europejskich krajów. Milena w podróżowaniu najbardziej ceni sobie poczucie wolności i niezależności. Jej cel na najbliższe lata to zwiedzenie całej Europy. Skrycie marzy również o Azji. Jeśli nie jest akurat w podróży to na pewno znajdziecie ją w kuchni, ponieważ jej drugą wielką miłością jest gotowanie.
More

Najciekawsze stacje metra w Europie

b2ap3_thumbnail_solna-sztokholm.JPG
b2ap3_thumbnail_solna2.JPG
b2ap3_thumbnail_sztokholm.JPG
b2ap3_thumbnail_000_Par7400604.jpg
b2ap3_thumbnail_stadion2.JPG
b2ap3_thumbnail_concorde.JPG
b2ap3_thumbnail_concorde2.JPG
b2ap3_thumbnail_moskwa.JPG
b2ap3_thumbnail_moskwa2.JPG
b2ap3_thumbnail_moskwa3.JPG
b2ap3_thumbnail_lizbona.JPG
b2ap3_thumbnail_berlin.JPG
b2ap3_thumbnail_toledo.JPG
b2ap3_thumbnail_sanktpetersburg.JPG
b2ap3_thumbnail_placwilsona.JPG
Stacja "Solna" Sztokholm   "T-centralen" Sztokholm   "Stadion" Sztokholm   "Concorde" Paryż     Moskwa   "Olaias" Lizbona     "Heildelberger Platz" Berlin   "Toledo" Neapol   "Awktowo" Sankt Petersburg   A na deser...   "Plac Wilsona" Warszawa (w 2008 roku na konferencji "Metrorail" w Kopenhadze uznana za najładniejszą stację metra...
Kontynuuj czytanie

Zwroty, bez których w podróży ani rusz - cz.1 Język włoski

b2ap3_thumbnail_flaga.JPG

Bardzo cenię obcokrajowców, którzy będąc w naszym kraju starają się mówić po polsku. Mam wtedy wrażenie, że szanują kraj i ludzi, w którym się znajdują, a przede wszystkim jest to po prostu miłe ;) Ja również staram się postępować w podobny sposób i wyjeżdzając do innego kraju uczę się mniej lub bardziej podstawowych zwrotów (w zależności jak trudny jest rodzimy język). Może ktoś również pójdzie za moim przykładem i następnym razem wyjeżdzając zamiast "Hi" powie Ciao, Salut albo привіт(priyvit). 

Kontynuuj czytanie

Najpiękniejsze dworce kolejowe świata

 

b2ap3_thumbnail_Sirkeci.JPG

Dworzec Sikeci w Stabule

Dawna stacja krańcowa Orient Expressu. 

Kontynuuj czytanie

Polska na majówkę!

Zgodnie z zasadą "cudze chwalicie swego nie znacie" przedstawiam Wam 10 pięknych miejsc w Polsce, które możecie odwiedzić w najbliższą majówkę. Chociaż ciągnie nas w świat trzeba pamiętać, że nasza ojczyzna jest bardzo piękna!

Kontynuuj czytanie

Latanie - czego boi się przeciętny pasażer

"Latanie jest jedną z najbezpieczniejszych rzeczy, jakie człowiek może robić"
- podkreślił na konferencji w  Montrealu dyrektor generalny IATA Tony Tyler.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych, podkreśla, że z roku na rok ilość katastrof samolotów (szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym zmniejsza się). To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy boją się latać w obawie przed wypadkiem. Mimo to lęk w samolocie odczuwa aż 1/3 osób. Stąd biorą się między innymi tak dziwne reakcje jak klaskanie po wylądowaniu (o dziwo głównie praktykowane przez Polaków :P). Jak twierdzą psycholodzy jest to sposób na wyrzucenie z siebie wszelkich negatywnych emocji i okazanie radości po udanym lądowaniu. 

Kontynuuj czytanie

5 sposobów na tanie podróżowanie

Często słyszę "skąd bierzesz na to pieniądze?", "jak można tyle podróżować będąc studentem?" albo gorzej "obnosisz się z kasą". Pytania te dobprowadzają mnie często do szewskiej pasji.. Ile razy można mówić, że nie mieszkam w 5 gwiazdkowym hotelu, nie korzystam z taksówek, jadam w niedrogich knajpkach itp. Prawdopodobnie część osób z grona moich znajomych bliższych i dalszych i tak mi nie uwierzy, ale opowiem o moich sposobach na tanie podróżowanie :)

Kontynuuj czytanie

Mini przewodnik po czarującym MediolanieMediolan prawdopodobnie jest tak samo czarujący o każdej porze roku. Ludzie, jedzenie, piękne zabytki- wszystko na wyciągnięcie ręki w jednym miejscu. ZWIEDZANIE Duomo Nawet jeśli podróżujecie z bardzo ograniczonym budżetem, zwiedzanie Mediolanu nie może się obejść bez wejścia na szczyt katedry Duomo. Musicie uwierzyć na słowo widok jest warty każdego eurocenta!...
Kontynuuj czytanie

24 godziny Rzym i Watykan

Czasem żartuję, że w moich żyłach płynie włoska krew. Ilekroć się tam pojawiam. czuję się jak w domu i tak też zostaję przyjęta. Kocham Włochów za temperament, miłość do ludzi i jedzenia… Może troszkę mniej za umiejętność prowadzenia auta. Do słonecznej Italii zawsze wracam z nadzieją w sercu, że po raz kolejny przydarzy się coś wyjątkowego. 4 kwietnia 2014 spełniam swoje marzenie i lądujemy w Wiecznym Mieście.

Kontynuuj czytanie

Nawigacja dodatkowa