Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Problem z upchnięciem bagażu podręcznego? Oto kilka porad, które ułatwią wam podróż

Problem z upchnięciem bagażu podręcznego? Oto kilka porad, które ułatwią wam podróż

Codziennie na całym świecie stewardesy muszą wykazywać się matematyczną precyzją w celu umieszczenia ogromnej liczby bagaży podręcznych w schowkach nad głowami pasażerów. Ze względu na często występujący problem z brakiem miejsca, pasażerowie podróżujący z jednym lub dwoma bagażami podręcznymi powinni pamiętać o kilku następujących faktach, które mogą ułatwić im życie.

1. Nie wszystkie schowki nad głowami są tej samej wielkości

Bagaż, który zmieścił się w Airbusie, niekoniecznie musi się zmieścić w Embraerze. Poza tym warto pamiętać, że samoloty obsługujące długie trasy zazwyczaj mają o wiele więcej miejsca, niż samoloty latające na odcinkach krajowych lub wewnątrz kontynentalnych.

2. Miejsca nigdy nie ma dla wszystkich

Nawet jeśli na pokładzie znajdą się wszyscy pasażerowie posiadający zabookowane miejsce, nie oznacza to, że dla ich bagażu podręcznego wystarczy miejsca. W takich przypadkach są dwa wyjścia: albo upchnąć walizkę pod siedzeniem, albo zgłosić się do stewardessy, by znalazła dodatkowe miejsce, np. w klasie biznes. Niektóre linie w przypadku braku miejsca przekazują bagaż podręczny jako nadany.

3. Nie zabierajcie więcej niż to konieczne

Przeładowane schowki są problemem od dawna. Jedynym sposobem na ich uniknięcie, jest zabieranie ze sobą tylko niezbędnych rzeczy. Jeśli zabieracie ze sobą dwa bagaże podręczne, kierujcie się zasadą "góra/dół", czyli jeden bagaż na górę, drugi pod nogi.

4. Przestrzegajcie zasad i słuchajcie zdrowego rozsądku

Nie upychajcie bagażu na siłę. Jeśli walizka się nie mieści, spróbujcie inaczej ją ustawić, ale nie zamykajcie schowka na siłę. Nie dość, że możecie zniszczyć swój lub cudzy bagaż, to jeszcze istnieje ryzyko, że podczas lotu zamek schowka się otworzy i własne torby wylecą wam na głowę.

5. Ubrania wierzchnie nie nadają się do schowka

Nie pakujcie kurtek czy płaszczy do schowka nad głową. Będą zajmować zbyt dużo miejsca innym pasażerom, a przy okazji mogą bardzo łatwo ulec zniszczeniu.

Na sam koniec ostatnia uwaga: warto zaznajomić się z polityką bagażową przewoźnika i poznać swoje prawa. Unikniecie wtedy mało komfortowych sytuacji dotyczących nadawania lub przenoszenia waszych bagaży.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!