Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Mniejszy bagaż podręczny w Wizz Air

podroz_z_bagazem_podrecznym
Wycieczka tylko z małym bagażem podręcznym to wyzwanie
Fot. Dreamstime

Na dzisiejszej konferencji prasowej "Znaczące zmiany dla niskokosztowych przewozów krótkodystansowych w Europie" Wizz Air zapowiedział wprowadzenie dwóch typów bagażu podręcznego. Za dotychczasowy standardowy bagaż podręczny trzeba będzie zapłacić aż 10 euro za lot w jedną stronę. Czy tanie bilety lotnicze będą w Wizz Air jeszcze korzystne?

Wizz wprowadził dwa rodzaje bagażu podręcznego:

 1. Mały bagaż podręczny - Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Warunki te spełnia zazwyczaj szkolny plecak lub torba na laptop mieszcząca się pod siedzeniem przed pasażerem. Waga małego bagażu podręcznego nie może przekraczać 10 kg.
 2. Duży bagaż podręczny: Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 55x40x20 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu w Internecie nowej opłaty w wysokości 10 euro. Opłatę można wnieść podczas dokonywania rezerwacji lotu. Duży bagaż podręczny musi się z łatwością mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów i jego wymiary nie mogą przekraczać 55x40x20 cm. Waga dużego bagażu podręcznego nie może przekraczać 10 kg.

Nowa procedura dotycząca bagażu podręcznego zostanie wprowadzona na próbę 1 sierpnia 2012 roku na trasie Katowice - Londyn Luton. Jeśli próba okaże się sukcesem, to nowa zasada dotyczaca bagażu podręcznego zostanie wdrożona w całej siatce połaczeń Wizz Air.

Wizz Air tłumaczy swoją decyzję troską o pasażerów: "Wizz Air wprowadza próbnie tę nową zasadę doczycącą bagażu podręcznego, aby zachęcić pasażerów do wnoszenia mniejszego bagażu na pokład samolotu. Z mniejszą liczbą dużych bagażów na pokładzie, kabina będzie mniej zatłoczona i proces wejscia do samolotu będzie łatwiejszy i szybszy z korzyścią dla wszystkich naszych pasażerów. Wizz Air uważa, że ta próba, na wybranych trasach, spowoduje zmniejszenie trudności przy wejściu na pokład samolotu, jak również poprawy punktualności i polepszy doświadczenia podróży. Pasażerowie, którzy dokonali oplatę za duży bagaż podręcznym skorzystają również z wcześniejszego wejścia na pokład. "

Testowane zasady obowiązywać będą w stosunku do wszystkich rezerwacji na trasie Katowice-Londyn Luton dokonanych od 9 lipca 2012 r. oraz podróży od 1 sierpnia 2012 r. i późniejszych. Jeżeli zaś rezerwacji dokonano przed 9 lipca, można zabrać na pokład duży bagaż podręczny bez konieczności uiszczania nowej opłaty.

Przypominamy, że pomimo rozróżnienia wielkości bagażu, cały czas obowiązująca zostaje zasada zezwalająca na wniesienie na pokład samolotu wyłącznie jednej sztuki bagażu przypadającej na jednego pasażera.

Poza bagażem podręcznym na pokład można wnieść dodatkowo towary zakupione na lotnisku po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

Co myślicie o tych zmianach? Nam się one nie podobają... 

Nawigacja dodatkowa