Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Nowy Jork za darmo

Nowy Jork zachwyca i urzeka swoją różnorodnością i dynamiką. Niestety, nie jest to tanie miasto. Wśród samych mieszkańców panuje opinia, że za samo wyjście z domu nakładany jest 20-dolarowy podatek. Warto więc zorientować się, z których atrakcji możemy skorzystać za darmo.


Fot. Lauren Close

Turyści zwiedzający Nowy Jork mogą skorzystać z bogatej oferty kulturalnej i zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc. Faktem jest jednak, że za wiele biletów wstępu do muzeum trzeba zapłacić właśnie 20 dolarów. Jak zwiedzać miasto, by jak najmniej nadwyrężyć swoje fundusze?

Fot. Tony the Misfit

Times Square - rozświetlony setkami neonów plac położony na skrzyżowaniu Broadwayu i Siódmej Alei to jedno z najbardziej kojarzonych z Nowym Jorkiem miejsc. Jest centrum nowojorskiego życia.

Bronx Zoo - wstęp wolny w każdą środę.

Brooklyn Botanic Garden - wstęp do ogrodu jest bezpłatny we wtorki (cały dzień) i w soboty miedzy godziną 10 a 12.

Brooklyn Bridge - od momentu otwarcia w 1883 r. przez 20 lat był największym na świecie mostem wiszącym, pierwszym, w którego konstrukcji zastosowano stalowe liny, a zarazem najdłuższym na świecie mostem jednoprzęsłowym. Ten piękny przykład architektury użytkowej jest dziś jednym z symboli Nowego Jorku.

Bronx and the New York Botanical Garden - na terenie ogrodu znajduje się aż 5 różnych mniejszych ogrodów. Wstęp do parku jest bezpłatny w środy (cały dzień) oraz w soboty między godziną 10 a 12.

Central Park - zielony azyl w centrum miasta, zajmujący ponad 340 hektarów terenu, ulubione miejsce nowojorczyków. Wstęp do parku jest całkowicie bezpłatny. Dodatkowo na jego terenie odbywa się wiele bezpłatnych koncertów i pokazów.

Brooklyn Academy of Music - w każdy piątkowy i sobotni wieczór Brooklyn Academy of Music otwiera BAMcafé dla publiczności. Świetna rozrywka dla fanów dobrej muzyki.

American Folk Art Museum - wstęp bezpłatny w każdy piątek między 17.30 a 19.30.

American Museum of Natural History - obowiązuje tutaj stawka sugerowana, czyli jeśli nie mamy zbyt dużo pieniędzy, możemy zapłacić mniej,  trzeba tylko pamiętać, by o to poprosić przy kasie. Niestety, zasada ta nie dotyczy  kina IMAX i planetarium.

Federal Reserve Bank - największe na świecie repozytorium złota w Banku Rezerw Federalnych; wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji.

Muzeum_Guggenheima

Fot. chantalboogers

Guggenheim Museum - muzeum można zwiedzać za darmo (opcja: płacisz, ile chcesz) w soboty między 17.15 a 19.45.

International Center for Photography - w piątki między 17 a 20 za wstęp zapłacisz wedle uznania.

Metropolitan Museum of Art - obowiązuje tutaj stawka sugerowana, możemy zapłacić mniej, trzeba tylko pamiętać, by o to poprosić przy kasie.

Museum of Modern Art (MoMa) - wstęp wolny w piątki między 16 a 20.

National Museum of the American Indian - wstęp wolny każdego dnia.

New York Historical Society - w piątki między 18 a 20 za wstęp zapłacisz tyle, ile chcesz.

Socrates Sculpture Park - w parku można obejrzeć rzeźby i instalacje współczesnych artystów; wstęp jest bezpłatny. Z parku rozciąga się też wspaniały widok na Manhattan.

Studio Museum of Harlem - wstęp wolny w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Whitney Museum of American Art - w piątki między 18 a 21 za wstęp zapłacisz wedle własnego uznania.

Staten Island Ferry - bezpłatna możliwość przepłynięcia pomiędzy Battery Park a Staten Island. Po drodze można podziwiać wspaniałe widoki Manhattanu, Statuy Wolności, Ellis Island i Portu New York Harbor.

New York Public Library - wstęp jest zawsze bezpłatny.

Darmowe jedzenie - codziennie po 18 w Mark Bar na Brooklynie można bezpłatnie zjeść niesprzedane w ciągu dnia kawałki pizzy i inne zimne dania. Bezpłatne jedzenie (kawa i bajgle) dostępne jest też w południe w niedziele.

Bezpłatna degustacja win - Big Nose Full Body na Brooklynie oferuje w każdą sobotę bezpłatną degustację win.

Jeśli znacie jakieś inne darmowe atrakcje Nowego Jorku, wpisujcie je w komentarzach, razem stworzymy wyjątkową listę, która pozwoli podróżować i zwiedzać taniej!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!