Drogie bilety lotnicze do Polski zniechęcają turystów

money
Drogie bilety lotnicze do Polski zniechęcają turystów

Bilety do Polski są coraz droższe – średnio by przylecieć z Londynu do Warszawy trzeba zapłacić aż 140 zł drożej niż w przeciwną stronę. Taka sytuacja powoduje, że spada liczba zagranicznych turystów przylatujących do Polski.

Najwięcej turystów ubywa z Niemiec i Anglii. Dane Instytutu Turystyki za I kwartał, mówią o spadku przyjazdów z Niemiec o ponad jedną czwartą (26 proc.). Z Wielkiej Brytanii przyjechało do nas o 9 proc. mniej turystów. Tymczasem jeszcze w ubiegłym roku liczba przyjazdów wzrosła.

Mniejszy ruch turystyczny do Polski to wina nie tylko kryzysu. Linie lotnicze tak windują ceny, że zniechęca to nawet tych, którzy nie muszą drastycznie oszczędzać. Za weekendowy bilet w dwie strony do Polski mieszkańcy Europy muszą niejednokrotnie zapłacić o kilkadziesiąt procent więcej niż mieszkańcy Polski chcący polecieć tanią linią do jednego z miast w Unii.

Bilet w obie strony z Londynu do Warszawy na sierpniowy weekend kosztuje 190 funtów (969 zł). Kupując ten sam bilet w Polsce, zapłacimy około 830 zł. Drożej zapłacą też osoby wybierające się do Polski z Kolonii: na przelot na weekend w sierpniu wydadzą 95 euro (408 zł), a do Kolonii 240 zł. Podobnie jest na trasie Paryż-Kraków.  Za przelot ze stolicy Francji, za weekendowy lot w sierpniu, zapłacimy przynajmniej 245 euro (1053 zł). Bilet w Polsce kosztuje ok 830 zł.

Jak twierdzi w dzienniku Marek Sławatyniec z agencji Aviareps, stosując wyższe ceny poza Polską, linie lotnicze starają się ratować swoje finanse.
– Szczególnie, że ruch turystyczny z Polski również obniżył się w tym roku. Wartość sprzedanych biletów spadła o 30 proc., a liczba klientów o 20 proc. – zauważa Marek Sławatyniec.

Dodaje jednak, że choć drogie bilety do Polski przyczyniają się do obniżenia ruchu turystycznego, ale przyczyn należy upatrywać jednak głównie w złej sytuacji gospodarczej na świecie, która nie zachęca do podróżowania.
Kupując bilet, zarówno zza granicy do kraju, jak i odwrotnie, najlepiej zrobić to w internecie w polskim serwisie. Pozwala to skorzystać z niższych stawek, jakie polskim dystrybutorom biletów proponują linie lotnicze w przypadku połączeń z Polski lub do Polski czytamy w „Gazecie Prawnej.”

Źródło: Gazeta Prawna

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!