przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Co powiesz na ważenie przed lotem? Finnair zważy cię przed wejściem do samolotu

Aircraft-or-business-travel-concept-shutterstock_375122986-1

Finnair zamierza ważyć pasażerów przed wejściem na pokład samolotów. Wymagana jest ich wcześniejsza zgoda, ale linia lotnicza szacuje, że około 150 pasażerów podczas każdego lotu zdecyduje się na ważenie wraz ze swoim bagażem.

Być może jest to dla niektórych szokująca informacja, ale Finnair tłumaczy taką politykę względami bezpieczeństwa. Po ważeniu łatwiej będzie ustalić konkretną wagę zapełnionej maszyny oraz odpowiednio rozłożyć ciężar, by lot stał się bardziej wydajny.

Zbieranie danych dotyczących wagi pasażerów oraz ich bagażu będzie pełniło ważną funkcję w kolejnych latach. Dzięki temu Finnair zamierza ustalać rozkład walizek w lukach bagażowych. Dla linii lotniczej pochodzącej z Finlandii dane wagowe zmieniają się wraz z porami roku. Podobnie jak w Polsce, zimą pasażerowie ważą o wiele więcej niż w lecie, bo konieczne jest zabranie ze sobą cięższych ubrań, butów, etc. Ich bagaże również ważą więcej.

Finnair nie jest pierwszą linią lotniczą, która będzie ważyła pasażerów. W 2015 roku na ten sam pomysł wpadły Uzbekistan Airways. One również zbierały w ten sposób dane mające usprawnić funkcjonowanie linii. O krok dalej posunęły się Samoa Air w 2013 roku. Zostały one pierwszą linią lotniczą na świecie, która zaczęła naliczać opłaty nie za miejsce w samolocie, a za wagę pasażera.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Kalispell. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Kalispell.

Jeżeli wybierasz się do USA, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Wrocławia do Los Angeles, bilety lotnicze Gdańsk Seattle Tacoma International lub tanie loty z Warszawy do Nashville.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Nowego Jorku i z Krakowa do Chicago.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty do Barcelony, Okazje na loty w lutym, Okazje na loty z Polski na Wyspy Kanaryjskie, Pakiety w listopadzie, bilety lotnicze Wrocław Prestwick, połączenia z Krakowa do Nowego Jorku, bilety lotnicze promocje, wyszukiwarka lotów, z Polski do Usa.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ręczniki, Zabezpieczenie bagażu, Plecaki biznesowe, Torby biznesowe i Walizki miękkie.