Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Perełki Włoch, o istnieniu których mogłeś nie wiedzieć

Perełki Włoch, o istnieniu których mogłeś nie wiedzieć

W sezonie letnim do Włoch przyjeżdżają miliony turystów. Zalewają najsłynniejsze miasta, tłoczą się przed zabytkami i szturmują restauracje. Wzrost liczby turystów we Włoszech jest lekko zatrważający: do Wenecji przyjedzie 5% więcej ludzi niż w zeszłym sezonie, do Florencji 6%, na Capri 9%, a do Cinque Terra oszałamiające 20%. W takim tłumie raczej nie można myśleć o wypoczynku i odprężeniu.

Jeśli zatem nie masz ochoty na stałe przebywanie w tłumie ludzi, a przy okazji pragniesz zobaczyć miejsca we Włoszech, do których nie dotarli jeszcze wszyscy i które nie są zadeptane przez turystów, zobacz poniższą listę. Może któreś z wymienionych miasteczek Cię zainspiruje.

Piscotta

Miejsce wprost idealne: urocze, malowniczo położone nad morzem, z plażą i wzgórzami oraz zabytkową zabudową. Pomalowane na pastelowe kolory domy ciągną się wzdłuż wąskich uliczek starego miasta, ukryte kamienne schody prowadzą do niewielkich kapliczek, a rodzinne pizzerie odwiedzane są przez lokalnych mieszkańców, przyglądających się nieco z boku jak leniwie płynie życie.

Fot.: AleBonvini, Wikimedia Commons

Montefalco

Miasteczko znajduje się w Umbrii, na sennych wzgórzach porośniętych winoroślą. Renesans nie ustąpił tu miejsca kolejnym stylom w sztuce i nadal można podziwiać tam ówczesne dzieła sztuki. W pobliżu znajduje się również Bevagna, której historyczny rynek warto zobaczyć.

Fot.: Zyance, Wikimedia Commons

Bergamo

To miasto bywa często pomijane przez turystów, dążących do znajdującego się w pobliżu Mediolanu. Bergamo umiejscowione jest na malowniczych wzgórzach. Otacza je wiekowy mur, za którym można znaleźć cudowne włoskie jeziora i wiejskie krajobrazy Lombardii.

Fot.: Shutterstock

Portovenere

Jest to wspaniała alternatywa dla obleganego Cinque Terre. Portovenere znajduje się tuż nad morzem, również ma kolorową zabudowę zawieszoną nad wodą i przytuloną do skał, ale jest o wiele bardziej spokojne i nie mniej piękne. Podobne cechy można przypisać mało znanemu Stestri Levante oraz miasteczku Lerici. Zajrzyjcie do niech, na prawdę warto!

Fot.: fedewild, Wikimedia Commons

Selvaggio

Apuglia jest rejonem Włoch, który słynie z pięknych miejscowości. Selvaggio jest jedną z nich. Położona tuż nad morzem i otoczona ciągnącymi się po horyzont sadami oliwnymi sprawia wrażenie nadal nie odkrytej dla świata. Piękne wybrzeże zachęca do kąpieli, zwłaszcza, że jedną z licznych zatoczek można mieć tylko na własny użytek.

Fot.: Yellow.Cat, Wikimedia Commons

Matera

Niesamowite miasteczko z budynkami ściśniętymi na małej przestrzeni wzgórza niczym w ulu. U jego stóp znajdują się jaskinie, w latach 60. zamieszkiwane przez hippisów, teraz zamienione w restauracje, kawiarnie i galerie. Matera wygląda jak ze snu. Jest tak niezwykła, że aż nierzeczywista.

Fot.: Bonisch, Wikimedia Commons

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!