Halloween już wkrótce, warto zatem zaplanować wyjazdy do miejsc, które najlepiej oddadzą klimat tego święta. Jest ono obchodzone praktycznie na całym świecie, jednak w różnych formach i z różnymi tradycjami. Nie wszędzie powiązane jest z zadumą i smutkiem, jak w Polsce. Niektóre kraje świętują Halloween hucznie i na wesoło. Wybierz najlepszą i najbardziej klimatyczną opcję na siebie i pojedź w świat na Halloween! Oto 7 najlepszych miejsc na Halloween.

2. Meksyk – 7 najlepszych miejsc na Halloween

Trzydniowe świętowanie Śmierci w Meksyku, to przeżycie po prostu niezapomniane. Wiara w powrót dusz zza grobu przeplata się tam z radosnym wspominaniem tych, którzy odeszli. Zależnie od miejsca, Święto Zmarłych celebrowane jest w inny sposób. W mniejszych miejscowościach dominują kolorowe parady i tańce ludowe oraz odwiedzanie przystrojonych cmentarzy. Natomiast w większych miastach odbywają się pełnowymiarowe festiwale, podczas których można pić, jeść i bawić się do białego rana.

Tanie loty do Meksyku

Fot. Shutterstock
1 KOMENTARZ
  1. Do zestawienia zdecydowanie dodałbym Nowy Orlean, który w czasie Halloween jest jeszcze bardziej magiczny niż na co dzień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here