Są na świecie atrakcje turystyczne, o których marzy wielu podróżników, ale niewielu odważy się z nich skorzystać. Masz takie punkty na swojej liście? Jeśli nie, to koniecznie wpisz te, które dla Ciebie znaleźliśmy. Będzie lepiej jeśli lubisz adrenalinę.

3. Spacer po szklanym moście w Chinach

Chiny słyną z takich nietypowych atrakcji. Filmiki ukazujące odważnych, którym jednak nogi odmawiają posłuszeństwa obiegają sieć. W chińskiej prowincji Hunan znajduje się szklany most wiszący o długości 370 m. Konstrukcja nosi nazwę Haohan Qiaoz (most odważnych ludzi) i znajduje się ok. 400 metrów nad ziemią. Śmiałków nie brakuje, ale widać na filmach, że pokonanie mostu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Pomysłodawcą projektu jest izraelski architekt Haim Dotan. Konstrukcja może utrzymać ciężar 800 osób, a nawet trzęsienie ziemi i silny wiatr. Do tej atrakcji dodany jest również niesamowity efekt – pękającego szkła. Wyobrażasz sobie to? Idziesz po szklanym mości i nagle słyszysz pęknięcia i widzisz, że to dzieje się naprawdę. Zawał? To tylko złudzenie. Technologiczne czary mary.

Jest to kolejna z atrakcji budowanych w Chinach, która ma przyciągnąć turystów w rejon prowincji Hunan. Powstał tam już najdłuższy szklany most na świecie, czy szklany szlak nad przepaścią.

Sprawdź: Loty do Chin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here