Tam polecisz taniej! Władze tego kraju obniżają opłaty lotniskowe!

Mamy dobre wieści! Jeśli marzyło ci się odwiedzenie pięknej Sri Lanki, to możesz liczyć na obniżkę cen biletów! By zachęcić turystów do liczniejszego odwiedzania Sri Lanki, władze tego kraju zdecydowały się obniżyć opłaty lotniskowe. Pozwoli to kupować tańsze bilety!

Wkrótce tanie bilety na Sri Lankę

Rząd Sri Lanki podjął decyzję o zmniejszeniu opłat za obsługę naziemną oraz obniżenie podatków od paliwa. Dzięki temu zwiększyć ma się liczba lotów oraz obniżą się ceny biletów lotniczych. Sri Lanka boryka się ze spadkiem liczby turystów, który został wywołany serią ataków terrorystycznych z kwietnia 2019 roku. Rząd swoją decyzją postanowił wesprzeć sektor turystyczny i ożywić kluczową dla całego kraju branżę.

Bezpośrednio po atakach liczba turystów spadła o 57% (porównywane były czerwiec tego roku i ten sam miesiąc rok wcześniej) – z 2,3 miliona osób do nieco ponad miliona. Taką sytuację odczuwa cały kraj, ponieważ szacuje się, że aż pół miliona obywateli Sri Lanki utrzymuje się tylko i wyłącznie z turystyki, a pozostałe 2 miliony w sposób niebezpośredni jest finansowo z nim związana.


Fot. Shuttertsock

Co z zagrożeniem?

Nadal należy śledzić zalecenia władz przed zakupem biletu na Sri Lankę, jednak zagrożenie terrorystyczne znacząco zmalało. Sugerowana jest ostrożność, ale nie ma zakazu wjazdu na teren kraju. Taka informacja wraz ze spadkiem cen biletów, faktycznie może ściągnąć ludzi z powrotem na Sri Lankę. Dzięki temu nadal będzie można oglądać piękne świątynie, dziką przyrodę, pola herbaciane czy próbować jazdy słynną trasą kolejową. Ceny na miejscu nie są wysokie, zatem wyprawa na Sri Lankę nie nadszarpuje mocno budżetu domowego.

1 KOMENTARZ

  1. Dzień dobry Pani Aleksandro,
    Czy mogła by Pani polecić, którąś stronę internetową albo wyszukiwarkę, w celu znalezienia okazji na przeloty i/lub wakacje z Wielkiej Brytanii?
    Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here