Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Poznań: Odlotowy Aerofestival na weekend

Poznań: Odlotowy Aerofestival na weekend

Już w ten weekend (13-14 czerwca) na lotnisku Ławica w Poznaniu odbędzie się pierwsza międzynarodowa edycja festiwalu lotniczego Aerofestival. Miłośnicy lotnictwa będą mogli podziwiać około 90 maszyn latających, a cześć z nich zaprezentuje się podczas ponad 500 minut powietrznych pokazów!

Pierwsze pokazy lotnicze Air Show odbyły się na lotnisku Ławica w 1991 roku. Po 24 latach od pionierskiego pokazu na płycie poznańskiego lotniska zorganizowany zostanie międzynarodowy Aerofestival. Czy i to wydarzenie przyciągnie setki tysięcy widzów? Jak zapewniają organizatorzy - będzie to jedyne wydarzenie w Polsce o takiej skali, rozgrywające się na czynnym lotnisku cywilnym.

Na miłośników lotnictwa czekają karkołomne pokazy powietrze, wystawa samolotów i dużo dobrej zabawy. Swoje umiejętności zaprezentują publiczności piloci cywilnych i wojskowych samolotów. W planie festiwalu jest ponad 500 minut akrobacji. 

Wśród chmur wystąpi m.in. cywlina grupa Baltic Bees. Piloci wykorzystają czeskie odrzutowce treningowe L-39C Albatross, zaprojektowane specjalnie dla wykonywania akrobacji. Widzowie poznają ich po pasiastym „pszczelim” malowaniu samolotów.

Fani powietrznym popisów czekają z niecierpliwością na popisy jednego z najlepszych zespołów akrobacyjnych świata - Turkish Stars. Śmiałkowie z Tureckich Sił Powietrznych, latający na amerykańskich Northrop F-5 Freedom Fighter, zadziwią pokazem w formacji składającej się z 8 samolotów.

Ciekawostką pokazu będzie również grupa z Norwegii. Pasjonaci z Północy, działający w organizacji non-profit, zaprezentują oryginalne odrzutowe śmigłowce, które jeszcze w latach 50-tych służyły w norweskim wojsku. Na niebie nie zabraknie polskich pilotów. Udział w imprezie potwierdził zespół z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, która zaprezentuje widzom F-16 w akcji. Swoje umiejętności pokaże również polska formacja Fire Birds Team oraz wielu pilotów z całego świata. Jak donosi wyborcza.pl - dziś przylecieć mają samoloty z Turcji, w czwartek z Wielkiej Brytanii, a w piątek - wszystkie pozostałe statki powietrzne.

Poza powietrznymi akrobacjami na miłośników lotnictwa czeka wiele atrakcji na ziemi. Widzowie będą mogli przyjrzeć się z bliska ponad 70 maszynom, zobaczyć wystawę targową oraz poszaleć w wesołym miasteczku. W trakcie imprezy organizowane będą również koncerty – wystąpi m.in. Kamil Bednarek, GOORAL i Farben Lehre

Aerofestival zorganizowany został przez firmę Aeropact, Port Lotniczy Poznań-Ławica i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Karnet dwudniowy w przedsprzedaży kosztuje 60 zł, w dniu imprezy 80 zł. Wejściówka na jeden dzień to koszt 40 zł (60 zł w dniu wydarzenia).

b2ap3_thumbnail_cover_fb.jpg

źródło i zdjęcie: informacja prasowa