Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Drony-kontrolerzy i druk 3D. EasyJet wprowadza duże innowacje

Drony-kontrolerzy i druk 3D. EasyJet wprowadza duże innowacje

Jeden z największych niskobudżetowych przewoźników - easyJet - ogłosił właśnie dwie wprowadzone przez siebie innowacje. Pierwsza dotyczy przeprowadzania kontroli technicznych samolotów przy użyciu bezzałogowych dronów. Druga -  zastosowania druku 3D w konstrukcji samolotu.

Jak donosi serwis copybook.com easyJet ogłosił nowości w trakcie eventu lotniczego, organizowanego na lotnisku w Mediolanie. Pomarańczowy przewoźnik pochwalił się pierwszą, udana próbną bezzałogowej kontroli stanu technicznego samolotu. Miejsce ekspertów z krwi i kości zajęły drony UAV (ang. unmanned aerial vehicle – czyli bezzałogowe powietrzne maszyny).

Przedstawiciele linii podkreślają, że zastosowanie dronów znacznie skróci czas kontroli samolotów. W uwagi na obiecujące wyniki testów już do 12 miesięcy ma powstać cała flota wyspecjalizowanych dronów. 

Ian Davies – szef inżynierów easyJet – wypowiada się bardzo pozytywnie o projekcie z latającymi maszynami. Twierdzi on, że zastosowanie dronów znacznie skróci czas kontroli floty i  pomoże zminimalizować opóźnienia. Co ważne – maszyny odciążą również ludzi, którzy będą mogli zająć się bardziej skomplikowanymi zadaniami, co przyczyni się do sporych oszczędności, a w rezultacie – pozwoli utrzymać niski poziom cen lotów. Davies podkreśla równocześnie, że kwestią priorytetową w easyJet jest bezpieczeństwo i wszystkie nowe technologie będą wykorzystywane przez doświadczonych ekspertów. Nie ma więc obaw o wysoki poziom bezpieczeństwa.

b2ap3_thumbnail_EASYJET-INNOV-44.jpg

Podczas eventu w Mediolanie przedstawiciele największego brytyjskiego przewoźnika ujawnili także eksperymenty z zastosowaniem wydrukowanych w technologii 3D części samolotu. Próby z zastosowaniem druku przestrzennego mają pokazać, czy pomysł ten pozwoli na dalsze oszczędności czasu i kosztów, związanych m.in. z transportem i magazynowaniem części. W przyszłości easyJet chce korzystać z druku 3D przy większych projektach, jak wykonanie nowej generacji łopatek do wentylatora w silniku.

 b2ap3_thumbnail_EASYJET-INNOV13.jpg

zdjęcia: easyJet