Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

7 najlepszych aplikacji na wyjazd do Londynu

7 najlepszych aplikacji na wyjazd do Londynu

Niezbędnik każdego turysty w Londynie! Zobacz aplikacje mobilne, które nie pozwolą zgubić się w wielomilionowym tłumie turystów, wskażą nieodkryte perełki architektury oraz... zabukują stolik w restauracji. 

Stolica Wielkiej Brytanii i Anglii jest metropolią pełną gębą. Co roku do Londynu przyjeżdża ponad 17 milionów turystów, z których część snuje się po mieście, próbując odnaleźć się w zabieganym tłumie. Serwis mashable.com stworzył zestawienie praktycznych aplikacji, które pomogą wycisnąć 100% z wyprawy po mieście Big Bena i Tower Bridge.

Citymapper - prosto po mieście

Darmowa aplikacja na system Android i iOS przypomina połączenie Google Maps i polskiego Jakdojade, z tym że oferuje bardziej złożone i realistyczne poruszanie się. Ideą twórców aplikacji jest stworzenie narzędzia,  które sprawi, że najbardziej skomplikowane miasta świata staną się proste!

Citymapper dobrze sprawdza się w miejskiej dżungli Londynu, pomagając dostać się na miejsce różnymi środkami transportu. Po wpisaniu adresu docelowego aplikacja pokazuje trasę i ile czasu zajmie dostanie się na miejsce na piechotę, rowerem, taksówką czy komunikacją miejską – metrem, koleją naziemną czy autobusem. System pokazuje trasy alternatywne i informuje o problemach na trasie.

Co ciekawe, Citymapper przedstawia także trasę „rain safe”, w trakcie której podróżnik nie zmoknie w czasie deszczu. Bardzo przydatna opcja w mieście, w którym leje na okrągło! 

b2ap3_thumbnail_map.png 

zdjęcie: citymapper

Santander Cycles - po Londynie rowerem

Darmowa aplikacja dla cyklistów, zwana oficjalnie Santander Cycles , a nieoficjalnie „Boris Bikes" – od nazwiska burmistrza miasta - Borisa Johnsona. Świetna aplikacja dla fanów dwóch kółek, która pozwala zlokalizować najbliższą stację z wolnymi rowerami miejskimi. Po skończonej podróży pokaże również, gdzie w pobliżu jest wolne miejsce do oddania jednośladu. Aplikacja mobilna działa na systemie iOS i Android.

b2ap3_thumbnail_BorisBikes.jpg

Autor: ZanMan (Praca własna) [CC BY-SA 3.0], Wikimedia Commons

National Trust - najlepsze zabytki Wielkiej Brytanii

Podróżnicy zmęczeni tłokiem i hałasem centrum mogą wybrać się na relaksującą wyprawę po mniej zatłoczonych przedmieściach i poza miastem. Aplikacja National Trust pomoże odnaleźć najpiękniejsze perełki angielskiej country side i zachwycić się zabytkami historycznymi i przyrodniczymi, także w samym Londynie – jak zamek Tudorów we wschodniej części Londynu.

Darmowa aplikacja, prowadząca do ponad 400 obiektów w Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Świetną funkcjonalnością systemu jest kalendarz z aktualnościami i wydarzeniami. Dzięki temu osoby przebywające w danym mieście mają możliwość szybkiego wyszukania ciekawych wydarzeń rozgrywających się w najbliższej okolicy.

b2ap3_thumbnail_nation.png

źródło: nationaltrust.rog.uk

YPlan - zaplanuj atrakcje i rozrywki

Darmowa aplikacja na system iOS i Android, która umożliwia szybki rzut okiem na wszystkie miejsca kulturalne i rozrywkowe stolicy. Szukasz występu komika albo muzeum czynnego do późnych godzin nocnych? System wyświetla wszystkie wyniki z pulsującego życiem Londynu. Wydarzenia mogą być filtrowane po typie atrakcji i cenie oraz wyświetlone w formie listy albo na mapie. Yplan pokazuje także wszelkie promocje i zniżki na wejścia.

Uber - londyńskie TAXI

Przed wyruszeniem na londyńskie ulice warto zaopatrzyć się w aplikację taxi. Uber jest sporą firmą taksówkarską z ponad 15 tysiącami taksówkarzy i stanowi tańszą alternatywę wobec tradycyjnych czarnych taksówek. Nawet jeśli nie planujesz poruszać się w ten sposób po mieście nigdy nie wiadomo, kiedy niezbędna będzie szybka podwózka.

b2ap3_thumbnail_Londyn-taxi-big.jpg

OpenTable UK - najlepsze stolik nad Tamizą

Darmowa aplikacja pozwoli szybko zarezerwować stolik w Londynie i jednej z 4300 restauracji na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Samodzielna rezerwacja stolika jest bardzo prosta. Wystarczy wyszukać ulubioną restaurację lub znaleźć ją na mapie albo na liście dostępnych lokali. Otrzymane wyniki wyszukiwania są filtrowane według cen, oceny innych smakoszy i odległości.

London's Best Coffee

Jedyna płatna aplikacja na naszej liście zabiera w świat najlepszej londyńskiej kawy! Już od 2010 system pokazuje najlepsze kawiarniane miejsca na mapie Londynu, oceniając miejsca, informując o nowościach i specjalnych wydarzeniach. Przy każdej kawiarni znajduje się nawet informacja na temat sprzętu używanego w danym raju kawoszy!

Zastanawia tylko, czy w stolicy Wielkiej Brytanii nie powinni raczej pokazywać miejsc, w których można napić się najlepszej herbaty o piątej?

b2ap3_thumbnail_kawa.png

źródło: London's Best Coffee