Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Opanować strach

Ibiza to nie tylko kluby i szalone życie nocne. Sława imprezowej wyspy, na której zabawa trwa do białego rana, nie powinna zniechęcać spokojniejszych turystów. Ten skrawek lądu leżący na Morzu Śródziemnym to także idealne miejsce do wypoczynku, plażowania i uprawiania sportów wodnych. Zanim zarezerwujemy bilet lotniczy, warto sprawdzić kiedy można uniknąć roztańczonego tłumu i poznać inne oblicze hiszpańskiej wyspy.

Leżąca na Balearach Ibiza to trzecia co do wielkości wyspa tego archipelagu. Znana jest turystom na całym świecie nie tylko z pięknych widoków i piaszczystych plaż. O Ibizie zwykło się mówić, że to wyspa, na której trwa niekończąca się impreza w rytmie muzyki klubowej. Naturalnie na liczącej znacznie ponad 500 km2 wyspie znajdziemy również bardziej ustronne i spokojne miejsca, w których turyści spragnieni spokoju i ciszy, spędzą wspaniały urlop.

b2ap3_thumbnail_Ibiza-shutterstock_157109366_small.jpg

Ibiza znajduje się w pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że lato na wyspie jest suche i gorące, a zima ciepła i deszczowa. Liczba dni słonecznych na wyspie każdego roku dochodzi do 300, dlatego sezon turystyczny jest tu długi i gwarantuje przyjezdnym wspaniałą pogodę.

Wiosna

b2ap3_thumbnail_Ibiza-shutterstock_105756560_small.jpg

Wiosną Ibiza rozkwita bujną roślinnością i zachwyca bogactwem kolorów. W marcu i kwietniu temperatury sięgają w ciągu dnia 17- 19 stopni, ale już w maju wędrują znacznie powyżej 20. Temperatura wody w tym czasie to zaledwie około 10 stopni.

Lato

b2ap3_thumbnail_ibiza-sunset-pixabay.jpg

Najcieplejsze miesiące na wyspie to czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Wtedy to słupki rtęci w ciągu dnia regularnie wędrują w okolice 30 stopni, a w nocy spadają jedynie do około 20 stopni. Natomiast już w lipcu temperatura wody osiąga 25 stopni.

Jesień

b2ap3_thumbnail_ibiza-pixabay.jpg

Ta pora roku jest wciąż dobrym momentem na korzystanie z największych atrakcji wyspy czyli kąpieli morskich i plażowania. Jeszcze w listopadzie słupek rtęci może osiągać ponad 25 stopni. W tym czasie występują już jednak większe wahania pomiędzy temperaturami w ciągu dnia a tymi, które termometry wskazują w nocy. Po zmroku mogą być już przydatne cieplejsze ubrania, bo temperatury spadają w okolice 12 stopni.

Zima

W miesiącach zimowych Ibiza nie jest aż tak atrakcyjna dla turystów. Od grudnia do marca temperatury powietrza utrzymują się w przedziale 15 – 17 stopni co raczej wyklucza plażowanie oraz kąpiele morskie.

Kiedy lecieć?

b2ap3_thumbnail_Surfers-shutterstock_255497398_small.jpg

Największy ruch turystyczny ma na Ibizie miejsce w miesiącach wakacyjnych – w lipcu i sierpniu, a także we wrześniu. Aby uniknąć tłumu turystów warto zarezerwować bilet na koniec maja lub listopad – wtedy to będziemy mieli większe szanse na bardziej spokojny urlop. Należy także pamiętać, że Ibiza to nie tylko imprezy i plażowanie. Na wyspie znajduje się też wiele godnych uwagi zabytków, które lepiej jest zwiedzać poza szczytem sezonu turystycznego, gdy upały zwłaszcza w centrum wyspy, gdzie nie dociera bryza morska, mogą być bardzo dokuczliwe.