Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Bagaż rejestrowany w Wizz Air - podstawowe informacje

Bagaż rejestrowany w Wizz Air - podstawowe informacje

Linie lotnicze Wizz Air dopuszczają przewóz do 6 sztuk bagażu rejestrowanego. Poniżej zestawiliśmy podstawowe informacje na temat zasad przewozu oraz limitów, jakie obowiązują na pokładach samolotów tego przewoźnika.

Wybierając się na wakacje czy w dłuższą podróż, zazwyczaj zabieramy z sobą większe walizki, które z pewnością nie zmieszczą się w limicie bagażu podręcznego. Przewieziemy je zatem jako bagaż rejestrowany, który nadamy na lotnisku w trakcie odprawy. Na pokładach samolotów Wizz Air – węgierskiego przewoźnika oferującego tanie połączenia, podobnie jak w przypadku innych linii lotniczych, obowiązuje regulamin, który określa zasady przewozu bagażu rejestrowanego. 

Limit bagażowy

W lukach bagażowych samolotów Wizz Air możemy przewieźć do 6 sztuk bagażu rejestrowanego. Waga walizki nie może przekroczyć 32 kg. Natomiast maksymalne wymiary walizki to 1,499 m szerokości, 1,194 m wysokości i 1,715 długości.

b2ap3_thumbnail_luggage-356732_1280.jpg

Jeżeli dokonując rezerwacji uwzględniliśmy zbyt małą liczbę sztuk bagażu rejestrowanego, możemy dodać je także później. Możemy to zrobić bezpośrednio na lotnisku lub za pośrednictwem telecentrum czy online. Należy jednak pamiętać, że dodatkowe sztuki bagażu zgłaszane dopiero na lotnisku będą objęte większą opłatą, niż w przypadku np. dodania ich do rezerwacji przez stronę przewoźnika. Warto jednak dobrze przemyśleć ile walizek zabierzemy z sobą na lotnisko, ponieważ jeśli pasażer zgłosi do odprawy mniej sztuk bagażu niż wykupił, linie lotnicze nie zwrócą pieniędzy.

Za każdą z odprawionych walizek musimy wnieść opłatę. Kwota jaką zapłacimy jest uzależniona od tego, czy nasz lot będzie miał miejsce w sezonie turystycznym czy poza nim oraz od sposobu zakupu biletu (przez stronę przewoźnika, telecentrum lub na lotnisku). Przykładowo za bagaż rejestrowany poza sezonem w zależności od wybranej trasy zapłacimy od 63 do 147 zł. Natomiast już w szczycie sezonu opłata będzie oscylować w przedziale 105 – 186 zł. Z kolei na lotnisku, niezależnie od sezonu opłata będzie wynosić 273 zł.

b2ap3_thumbnail_A320_WizzAir.jpg

Przewoźnik wymienia także listę przedmiotów, które jeśli zostaną umieszczone w bagażu rejestrowanym, linie lotnicze nie ponoszą za nie odpowiedzialności. Są to: produkty łatwo psujące się, gotówka i papiery wartościowe, biżuteria, metale szlachetne i kamienie szlachetne, komputery, aparaty fotograficzne, kamery, telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne i akcesoria tego typu, oficjalne dokumenty, dzieła sztuki.