Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

8 najpiękniejszych wodospadów na Lany Poniedziałek

8 najpiękniejszych wodospadów na Lany Poniedziałek

Określenie Lany Poniedziałek pochodzi od tradycyjnego polewania się wodą w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Dla tych, którzy wolą świętować w mniej spektakularny sposób niż oblanie wiadrem zimnej wody, przygotowaliśmy przegląd ośmiu najpiękniejszych wodospadów na świecie.

Spienione kaskady spadające z dużej wysokości, szum spienionej wody i unosząca się w powietrzu para. Takie właśnie doznania gwarantują nam wodospady. Nie sposób wskazać, który z nich jest najpiękniejszy, jednak z pewnością każdy zasłużył na obecność w naszym zestawieniu.

Niagara

b2ap3_thumbnail_niagara-falls-397831_1280.jpg

Niagara – to zdecydowanie najsłynniejszy wodospad świata. Leży na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych i w tym właśnie miejscu rzeka Niagara rozwidla się, a woda opada dwiema kaskadami około 50 metrów w dół. Najbardziej atrakcyjna dla turystów jest część znajdująca się po stronie kanadyjskiej i tam też dostępna jest znacznie bardziej rozwinięta infrastruktura.

Wodospad Victorii

b2ap3_thumbnail_victoria-falls-345029_1280.jpg

Znajduje się na granicy Zimbabwe i Zambii na rzece Zambezi. Wysokość z jakiej spada woda to ponad 100 metrów, a szerokość wodospadu wynosi aż 1,7 km. W 1989 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wodospady Iguazu

b2ap3_thumbnail_iguazu-falls-455611_1280.jpg

Leżą na granicy brazylijsko-argentyńskiej i składają się z przeszło 270 progów skalnych. Woda opada w dół na szerokości około 2 km. Wokół wodospadu znajduje się rozbudowana infrastruktura turystyczna, można nawet przejść kładką w pobliżu miejsca najwyższego spadku wody. Jego szum jest słyszalny nawet w odległości 20 km.

Gullfoss

b2ap3_thumbnail_gullfoss-268014_1280.jpg

Islandzkie złote wodospady leżą na rzece Hvita i składają się z dwóch kaskad ułożonych względem siebie niemal pod kątem prostym. Wysokość wodospadu wynosi 32 metry i jest on jedną z największych atrakcji turystycznych Islandii.

Veliki Slap

b2ap3_thumbnail_plitvice-522019_1280.jpg

Veliki Slap to najwyższy wodospad znajdujący się na terenie jezior plitwickich. Ma 25 metrów wysokości i obok samych jezior, jest jedną z najtłumniej odwiedzanych atrakcji w Chorwacji. Woda spływa z jeziora do miejsca, gdzie ma swój początek rzeka Korana. Otoczony bujną roślinnością i malowniczymi skałami wodospad tworzy prawdziwie rajską scenerię.

Skógafoss

b2ap3_thumbnail_iceland-268018_1280.jpg

Ten wodospad leży z kolei w południowej Islandii. Ma 60 metrów wysokości i 25 szerokości. Otoczony jest skałami porośniętymi zielenią i tworzy wspaniałą scenerię, która stała się planem dla kilku scen w takich filmach jak Thor: Mroczny świat czy Sekretne życie Waltera Mitty. Unosząca się w powietrzu para sprawia, że nad wodospadem często można oglądać podwójną tęczę.

Wodospad Reichenbach

b2ap3_thumbnail_571px-ReichenbachWaterFall.jpg

„ReichenbachWaterFall” autorstwa Audrius Meškauskas - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:ReichenbachWaterFall.jpg#/media/File:ReichenbachWaterFall.jpg

Ten szwajcarski wodospad, jeden z najwyższych znajdujących się w Alpach, z pewnością jest doskonale znany wszystkim fanom Sherlocka Holmesa. To waśnie nad jego wodami detektyw stoczył ostateczną walkę ze swoim największym wrogiem – Moriartym. Wodospad składa się z 5 kaskad, z czego najwyższa ma 90 cm wysokości.

Cascata delle Marmore 

b2ap3_thumbnail_cascata-delle-marmore-526945_1280.jpg

To wodospad położony we Włoszech, który co ciekawe, powstał w wyniku ingerencji człowieka. Starożytni Rzymianie, chcąc uchronić się przed powodziami, przesunęli koryto rzeki tak, aby płynęła w kierunku stromego urwiska. W efekcie powstał liczący blisko 165 metrów wodospad, który tworzy malowniczą scenerię, chętnie odwiedzaną przez turystów.