Treść strony

2874-tanie-bilety-katowice-mediolan

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Lotnisko Modlin nareszcie w budowie

Projekt terminalu w Modlinie
Fot. Port Lotniczy Modlin

Po 20 latach od wkopania kamienia węgielnego, ruszyła budowa lotniska w Modlinie. Pierwszą łopatę wbiją marszałek województwa oraz przedstawiciele Polskich Portów Lotniczych (PPL). Jak zapewnia Piotr Okienczyc, prezes spółki Port Lotniczy Modlin, samoloty będą mogły lądować na nowym lotnisku już na Euro 2012.

Budowa Portu Lotniczego w Modlinie to jedna z najbardziej opóźnionych inwestycji transportowych w Polsce. Kamień węgielny pod budowę lotniska wmurowano 19 lat temu. Od tego czasu praktycznie nie udało się wykonać żadnych istotnych prac inwestycyjnych. Opóźnienia spowodowane były długotrwałymi sporami udziałowców oraz protestami ekologów, występującymi w obronie żyjących w dolinie Wisły ptaków.

Prezes spółki Port Lotniczy Modlin uważa, że inwestycja jest dobrze przygotowana i nic już nie stanie na przeszkodzie by rozpocząć zakrojone na szeroką skalę prace budowlane. Modlin to byłe lotnisko wojskowe. Został został wpisany do rejestru lotnisk cywilnych przez ULC 8 lutego 2010 r. Jednak obiekt nie posiada odpowiedniej infrastruktury by mogły na nim lądować samoloty. Obecnie prace rozpoczną się od pasa startowego i dróg kołowania. Wciąż nie został jeszcze rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę terminalu.

Port Lotniczy w Modlinie położony jest około 40 km na północ od centrum Warszawy. Powstanie na bazie istniejącego w tym miejscu w latach 1940-2000 lotniska wojskowego. Lotnisko w Modlinie ma drugim lotniskiem obsługującym aglomeracją stolicy. Będzie pełnić funkcję lotniska regionalnego i komplementarnego wobec Portu Lotniczego im. F Chopina. Lotnisko ma pracować całą dobę i będzie obsługiwać przewozy międzynarodowe (na liniach krótkiego i średniego zasięgu) oraz przewozy krajowe pomiędzy portami regionalnymi. Ofertą lotniska powinny być zainteresowani przede wszystkim przewoźnicy niskokosztowi i linie czarterowe.

Przepustowość portu szacuje się na 1,85 mln pasażerów w latach 2010 – 2014 oraz 23 tys. operacji lotniczych rocznie.

Bilety do Berlina - 2 w cenie 1!
Świat w kolorach tęczy