Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Europa częściowo wznawia loty

Uwaga! Kliknij tu, by zobaczyć stale aktualizowaną tabelę odwołanych lotów dla głównych linii lotniczych.

bagaz
Europa wznawia loty
Fot. Dreamstime

Jak informuje agencja Reuters, w większej części Europy we wtorek rano nadal obowiązuje zakaz lotów z powodu pyłów wulkanicznych znad Islandii, ale część ograniczeń złagodzono.

W Austrii przestrzeń powietrzna jest otwarta od godz. 5 rano w poniedziałek. Belgia miała utrzymać zamknięcie przestrzeni powietrznej do godz. 8 rano we wtorek, po czym pozwolić niektórym samolotom na lądowanie, zaś od godz. 14 - również tylko niektórym - na odlatywanie.

Otwarte są porty lotnicze w: Bośni, Bułgarii, Czechach, Czarnogórze, Rosji i Serbii. Działa 17 lotnisk w Hiszpanii, a także wszystkie w Turcji, choć samolotom wylatującym z niektórych portów zaleca się nie latać powyżej 6 tys. metrów.

W Danii lotniska pozostaną zamknięte do godz. 2 w nocy w środę. W Estonii przestrzeń powietrzna ma być zamknięta w godzinach 9-14 we wtorek, w Finlandii - do godz. 17 we wtorek.

Francja planowała stopniowe otwieranie portów od godz. 8 rano. Z lotniska Roissy Charles de Gaulle w Paryżu wyleciał we wtorek pierwszy od czwartku samolot do Nowego Jorku.

Z amsterdamskiego lotniska Schiphol w poniedziałek wieczorem odprawiono trzy rejsy, do: Nowego Jorku, Szanghaju i Dubaju.

Do godz. 14 we wtorek utrzymano zamknięcie przestrzeni powietrznej Irlandii.

Litwa i Łotwa otworzyły przestrzeń powietrzną o godz. 8 rano, ale na Litwie większość lotów jest odwołana. Niemcy utrzymują zamknięcie przestrzeni powietrznej, z pewnymi wyjątkami, co najmniej do godz. 14 we wtorek.

Norwegia ponownie zamknęła we wtorek rano południowo-zachodnią część swojej przestrzeni powietrznej. W większości kraju pozostaje ona otwarta, działa lotnisko w Oslo. W Rumunii przestrzeń powietrzna jest otwarta.

Na Słowacji otworzono przestrzeń powietrzną na wschodzie, a w pozostałej części kraju -  tylko dla lotów powyżej 7,5 tys. metrów. Zamknięte jest lotnisko w Bratysławie.

W Słowenii przestrzeń powietrzna jest otwarta od niedzieli w nocy, a swoją otworzyła też we wtorek rano Szwajcaria.

W Szwecji przestrzeń powietrzna jest otwarta dla lotów na północ od linii między Goeteborgiem a Sztokholmem. Wznawiane są loty między Sztokholmem a Oslo.

Na Ukrainie działa kijowskie międzynarodowe lotnisko Boryspol. Na Węgrzech zamknięta jest część przestrzeni na zachodzie, dla lotów poniżej 6 tys. metrów.

W Wielkiej Brytanii największe lotniska są wciąż zamknięte. W Edynburgu i Glasgow wznowiono loty - są to głównie rejsy krajowe i tylko kilka międzynarodowych, w tym jeden na Islandię.

We Włoszech nad północną częścią kraju otwarta jest przestrzeń powietrzna od godz. 7 rano we wtorek.

Żródło: Reuters