Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Kolejne kraje przedłużają zakaz lotów

Bieżącą sytuację na europejskim niebie mozna śledzić poprzez flightradar24.com
Fot. flightradar24.com

Kolejne kraje europejskie przedłużają zamknięcie przestrzeni powietrznej nad swoimi terytoriami z powodu chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii: Austria do godziny 20 w sobotę, Irlandia do 12 w niedzielę, Dania - do 2 w nocy w niedzielę czasu polskiego, wiele lotnisk we Francji do godziny 8 w poniedziałek.

Zakaz lotów przedłuża też Szwecja, częściowe restrykcje wprowadziły Chorwacja i Serbia. Rumunia całkowicie zamknęła swoją przestrzeń powietrzną. W Słowenii zamknięto lotniska w Portorożu i Mariborze. Austriackie służby kontroli ruchu lotniczego Austro Control poinformowały, że "zamknięcie przestrzeni powietrznej potrwa do godziny 20".

Niebo nad Irlandią zostanie zamknięte co najmniej do godziny 12 w niedzielę. Duńskie służby kontroli ruchu lotniczego Navair przesunęły zamknięcie przestrzeni powietrznej do godziny 2 w nocy w niedzielę.

Jak poinformował rzecznik szwedzkich służb lotnictwa cywilnego LFV, Szwecja zamknie przestrzeń powietrzną na całą sobotę i prawdopodobnie również w niedzielę. Na razie nie jest jasne, co będzie w niedzielę, ale myślę, że będzie to samo" - powiedział rzecznik LFV Bjoern Stenberg. Dodał, że obecnie chmura pyłu utrzymuje się nad całym krajem.

W sobotę rano została zamknięta przestrzeń nad północną częścią Chorwacji - poinformował przedstawiciel lotniska w Zagrzebiu. Lotniska na wybrzeżu adriatyckim, w tym w Splicie i Dubrowniku, nie zostały zamknięte. Częściowo została również zamknięta przestrzeń powietrzna nad Serbią - poinformowała serbska telewizja, powołując się na agencję kontroli lotów. Sobotnie połączenia z Belgradu do Europy Zachodniej i z powrotem zostały odwołane. Całkowicie  zamyka swoją przestrzeń powietrzną Rumunia, od godziny 17.

Z powodu chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii 26 lotnisk we Francji jest zamkniętych, wiele z nich nawet do poniedziałku do godziny 8, w tym lotniska paryskie - poinformował w sobotę rząd Francji. O godzinie 12 miały zostać zamknięte lotniska w Grenoble i Bordeaux. Naczelna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC) ostrzegła, że komunikacja może być też zakłócona w portach lotniczych w innych częściach kraju, i prosi pasażerów o kontakt z przewoźnikiem przed udaniem się na lotnisko.

Przestrzeń powietrzna nad Polską pozostanie zamknięta przynajmniej dzisiaj do pólnocy.

Źródło: PAP, tvn24, PAŻP