Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Obok kogo chciał(a)by Pani/Pan usiąść w samolocie?

Takie pytanie i wiele innych zadano podróżnikom w sondażu dotyczącym zwyczajów lotniczych. Przepytano Polaków i część Europejczyków. Wiemy już przykładowo, że Polacy lubią najbardziej spać i czytać w samolocie, ale nie chcą słuchać instrukcji postępowania w razie awarii. Więcej wyników?

Anonimowy sondaż został przeprowadzony przez linie lotnicze easyjet wśród 3000 osób, obywateli Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Słowenii i Turcji. Test zawierał jedno pytanie otwarte i piętnaście zamkniętych. Ankietowani odpowiedzieli m.in. na następujące pytania:

Dlaczego chcemy latać?
Głównym powodem jest fakt, że samolot to szybki, wygodny i tani środek transportu. Dla respondentów ze wszystkich krajów najważniejszy był krótki czas podróży (tak uznało aż 71 proc. wszystkich badanych), zaś wygodę i bezpieczeństwo docenia tylko nieznaczna grupa osób (18 proc.). Większość Chorwatów, Turków, Słoweńców (90 proc.) i Polaków (68 proc.) za ważne uważa także niski koszt biletów. Wśród Węgrów natomiast wysoko oceniona została dostępność biletów, ich elektroniczna wersja, prostota w rezerwacji i odprawa on-line.

Co robimy przed lotem?
Tutaj respondenci odpowiadali różnie. Zarówno Węgrzy, jak i Słoweńcy prze lotem najczęściej kupują gazety i piją kawę. Polacy i Czesi z kolei rzadziej piją kawę, ale częściej dzwonią do rodziny. Natomiast Turcy i Chorwaci wybierają modlitwę. Ponadto Polacy różnią się nieznacznie w swoich zwyczajach według płci wśród płci. Zaobserwowano nieznaczne wahania w stronę picia alkoholu i kupowania gazet przed podróżą u mężczyzn i z kolei częstsze telefonowanie u kobiet. Za to jedni i drudzy równie chętnie palili przed wejściem na pokład.

Co robimy podczas podróży?
30 proc. ogółu badanych deklaruje, że najprzyjemniejsze czynności podczas lotu to czytanie lub drzemka. Znaczna część Polaków, Chorwatów i Słoweńców (aż 70 proc) stwierdza, że chętnie nawiązuje kontakty towarzyskie z nieznajomymi współpasażerami. Najmniej podróżników natomiast słucha muzyki lub pracuje.

Jakie są udoskonalenia, których pragniemy?
Na pierwszym miejscu znajduje się szybsza odprawa (31 proc. wszystkich ankietowanych), a zaraz za nią jest dostęp do internetu (28 proc.). Odprawy on-line pragnęłoby 23 proc. Węgrów i 19 proc. Polaków, zaś Czechom przypadłoby do gustu pozwolenie na korzystanie na pokładzie z telefonu komórkowego. Na tej liście znalazły się także takie udogodnienia, jak: możliwość palenia, brak limitu bagażowego i wolny dostęp do alkoholu.

Kto jest naszym wymarzonym sąsiadem w samolocie?
To pytanie jest chyba najbardziej interesujące ze wszystkich. Wśród odpowiedzi panuje niesamowita wręcz zgodność – panie chciałyby usiąść obok Brada Pitta lub George'a Clooney'a, panowie najchętniej widzieliby obok siebie Angelinę Jolie.


źródło: biznespolska.pl