Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Najlepsze lotniska świata

Zdecydowanie do najlepszych i najwygodniejszych zaliczają się lotniska azjatyckie. Europa może się jeszcze wiele nauczyć od swych kontynentalnych sąsiadów. Jakie lotniska uznano za najlepsze?

Jednym z najlepszych jest lotnisko Changi w Singapurze. Tutaj nawet oczekiwanie na spóźniający się odlot przestaje pasażerów denerwować i przeradza się w wartą przeżycia przygodę. Ten istniejący już od ponad ćwierć wieku port lotniczy jest nieustannie doceniany i nagradzany.

Azja przoduje

W rankingu powstałym na bazie ankiety przeprowadzonej przez organizację badawczą Skytrax na najlepszy port lotniczy Changi zajmuje miejsce drugie. Wyprzedza je port lotniczy w Hongkongu. Cała pierwsza czwórka zdominowana jest przez lotniska azjatyckie (trzecie i czwarte miejsce zajmują Incheon – Seul – i Kuala Lumpur). Dopiero na piątej pozycji pojawia się lotnisko europejskie – w Monachium. Kwestie, które miały kluczowe znaczenie dla pasażerów biorących udział w badaniu to: łatwość korzystania z terminali, brak kolejek oraz kwestia bezpieczeństwa w przypadku zagrożenia atakami terrorystycznymi (ściślej: dokładność przeprowadzanych kontroli). Szczególnie ostatnia kwestia wydaje się istotna, docenieni bowiem zostali ci, którzy po 11 września podjęli zdecydowane kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich pasażerów. Do nich zalicza się właśnie lotnisko Changi.

Wyższość rewolucji nad ewolucją

Problem europejskich lotnisk polega w głównej mierze na czasie i wielkości dokonywanych zmian. Lotniska azjatyckie powstają z myślą o przyszłości, ich szefowie nie czekają na problemy, które mogą się pojawić, działają tak, by im zapobiec. Natomiast europejscy odpowiednicy dokonują jedynie drobnych zmian, dbając o chwilę obecną, co wiąże się z koniecznością późniejszego przeprowadzania kolejnych zmian. W związku z tym porty lotnicze w Europie nie nadążają za stawianymi przez codzienność wymaganiami. Potrzebne są zatem raczej zdecydowane działania, a nie stopniowe ulepszenia. Jest jednak pewne usprawiedliwienie dla Europy: budowa lotnisk jest tu o wiele trudniejsza niż w krajach azjatyckich, gdzie sprzyja chociażby ukształtowanie terenu. Ponadto dużo łatwiejszą sprawą jest budowa nowych lotnisk niż modernizacja starszych.

Basen i fitness dla każdego

Jeśli lot w Singapurze lub Hongkongu się opóźnia lub pasażerowie mają „okienka” między lotami, mogą liczyć na rozrywkę zapewnioną przez lotnisko. Można skorzystać z pola golfowego, wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem do miasta. Dodatkowo, luksusowe elementy oferty, jak prywatne loże, fitness czy basen dostępne są dla szerszej grupy osób – nie tylko dla zamożniejszych pasażerów. Wielkim powodzeniem cieszy się również kino 4-D w Hongkongu. Obejrzeć można tam różnego rodzaju filmy, począwszy od kreskówek aż po produkcje wykorzystujące najnowsze zdobycze techniki audiowizualnej, wyświetlane w języku oryginalnym. Co ciekawe, jest to jedyne takie kino w całym mieście i na seanse przychodzą nie tylko podróżujący. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu tą formą rozrywki port zamierza otworzyć kolejne tego typu kino.

Z utęsknieniem czekamy więc na europejskie rewolucje.


źródło: Onet.pl