Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Rozkład lotów z Polski na lato 2012 - raport

W lutym tego roku najważniejszym wydarzeniem na polskim rynku lotniczym było powstanie nowej spółki OLT Express, która sama określiła się jako pierwsza polska tania linia wykonującą przeloty krajowe. Dziś już wiemy, że nie był to tylko chwyt marketingowy. Planowana siatka połączeń krajowych OLT Express jest imponująca. Swoją ofertę lotów rozwija także Eurolot. O Polsce nie zapominają również znane tanie linie. Ryanair otworzy pod koniec marca we Wrocławiu pierwszą bazę w naszym kraju, jednocześnie poszerzając swoją ofertę wylotów z innych lotnisk, zaś Wizz Air sukcesywnie udostępnia kolejne połączenia.

Ważnym wydarzeniem w nowym sezonie będzie z pewnością otwarcie lotniska w Modlinie. Na chwilę obecną połączenia z nowego portu lotniczego planują Wizz Air i Ryanair.

Loty z Warszawy

Warszawskie Lotnisko odzyskało w nowym sezonie kilka czasowych połączeń. PLL LOT wznawiają loty do Bejrutu i Belgradu, zaś Wizz Air będzie ponownie obsługiwać loty do Bourgas i Madrytu. Norwegian przywrócił rejsy do Bergen. Pojawią się też nowi przewoźnicy (OLT Express i Air One). Od 18 lipca wszystkie loty Wizz Air zostaną przeniesione na lotnisko w Modlinie.

LOT zawiesza połączenie do Hanoi, zaś w to miejsce zaoferował loty do Pekinu. Wśród nowości pojawiły się loty do Stavanger i Budapesztu obsługiwane przez Wizz Air.

Rozkład lotów z Warszawy>>

Loty z Modlina

Lotnisko Warszawa/Modlin od czerwca 2012 będzie pełnić rolę portu komplementarnego wobec Okęcia. Z lotniska będą korzystać głównie tanie linie lotnicze. Od 18 lipca wszystkie loty Wizz Air zostaną przeniesione z lotniska im. Chopina do portu w Modlinie. Nowe połączenia uruchomi stąd także Ryanair.

Rozdkład lotów z Modlina>>

Loty z Wrocławia

Sezon letni na wrocławskim lotnisku upłynie pod znakiem dwóch istotnych wydarzeń: uruchomienia nowego terminalu i otwarcia bazy Ryanair. Poza tym siatka połączeń powiększa się o kilka atrakcyjnych kierunków, m.in: Alicante, Malagę, Barcelonę, Paryż, Maltę, Wenecję czy Kretę). Łącznie nowy terminal będzie obsługiwał w sezonie letnim 40 regularnych połączeń i 23 kierunki lotów czarterowych.

Rozkład lotów z Wrocławia>>

Loty z Krakowa

Sezon letni przyniesie krakowskiemu lotnisku wiele zmian. Pojawia się aż 20 nowych połączeń. Najwięcej z nich będzie obsługiwać Ryanair. Będą to loty do: Barcelony - Girony, Billund, Budapesztu, Cagliari, na Maltę, do Malagi, Pizy, Pafos i Trapani. Wśród nowych połączeń z Krakowa pojawią się również: Kijów (Aerosvit), Moskwa (Aerofłot), Helsinki (Finnair) Liverpool (easyJet) i Sztokholm (Norwegian).

Na lotnisku działalność rozpocznie trzech nowych przewoźników: OLT Express, który zaproponuje loty krajowe, Volotea z lotami do Wenecji i WOW Air, który będzie latać do Rejkiawiku.

Rozkład lotów z Krakowa>>

Loty z Katowic

Katowickie lotnisko zyska w sezonie letnim 2 nowe połączenia zagraniczne: do Stavanger i Kopenhagi. Na lotnisku zawita nowy przewoźnik - OLT Express z lotami krajowymi do Gdańska, Poznania i Rzeszowa. Z kolei w czerwcu wraca sezonowe połączenie do Burgas z Wizz Air.

Rozkład lotów z Katowic>>

Loty z Poznania

Poznańskie lotnisko zyska w sezonie letnim 11 nowych połączeń. Najwięcej z nich uruchomi OLT Express. Przewoźnik będzie oferował bezpośrednie loty do: Katowic, Krakowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Siatkę lotów z Poznania rozszerza też Eurolot, który oprócz połączenia do Krakowa będzie obsługiwał loty do Gdańska (w czasie EURO 2012). Z kolei Ryanair zaproponuje mieszkańcom Wielkopolski loty na Majorkę i do Bolonii, a Wizz Air ponownie zaczyna obsługiwać sezonowe połączenie do Bourgas. Na lotnisku pojawi się nowy turoperator, Croviva, który wspólnie z OLT Express będzie obsługiwać sezonowe połączenie do Zadaru.

Rozkład lotów z Poznania>>

Loty z Łodzi

Łódzkie lotnisko nie zyskało nowych połączeń. Zmiany w stosunku do rozkładu letniego dotyczą wyłącznie dni oraz godzin wykonywanych operacji. Częściej będzie można polecieć do Liverpoolu - w sezonie zimowym pojawi się dodatkowy lot we wtorki. Zredukowana została liczba lotów do Londynu - z siedmiu do pięciu połączeń tygodniowo.

Rozkład lotów z Łodzi>>

Loty z Bydgoszczy

Bydgoskie lotnisko oferuje swoim podróżnym 7 połączeń. Jedynym przewoźnikiem, który obsługuje regularne połączenia zagraniczne jest Ryanair. Loty do Warszawy z Bydgoszczy oferują zaś Polskie Linie Lotnicze LOT. Zmiany w sezonie letnim 2012: Ryanair uruchomi pod koniec marca 2 nowe połączenia: do Glasgow i do Girony.

Rozkład lotów z Bydgoszczy>>

Loty z Rzeszowa

Lotnisko w Rzeszowie odzyskuje sezonowe połączenie do Barcelony Girony (Ryanair zawiesił to połączenie na okres zimowy). Z kolei jeszcze w trakcie trwania sezonu zimowego linia zawiesiła loty do Hahn, które na razie nie wrócą do rozkładu. To samo spotkało połączenie z Rzeszowa do Szczecina - Eurolot zrezygnował z obsługiwania tego rejsu ze względu na niskie zainteresowanie pasażerów.

Poza tym siatka połączeń lotniczych z Rzeszowa zmieni się nieznacznie. Na trasie do Warszawy obok LOTu pojawi się 16 maja drugi przewoźnik - OLT Express, który zastąpi także linię OLT Jetair na trasie z Rzeszowa do Katowic.

Rozkład lotów z Rzeszowa>>

Loty z Gdańska

W sezonie letnim gdańskie lotnisko zyska 13 nowych połączeń: do Berlina (AirBerlin), Haugesund i Trondheim (Wizzair), do Barcelony Girony (Ryanair), do Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Szczecina (OLT Express) oraz do Poznania i Aarhus z Eurolot.

Z siatki znikają połączenia lotnicze do: Berlina, Bremen, Brukseli, Hamburga i Pragi, które w sezonie zimowym były obsługiwane przez OLT Jetair.

Rozkład lotów z Gdańska>>

Loty ze Szczecina

W tym roku lotnisko w Szczecinie nie straciło żadnego połączenia. Rozkład lotów wzbogaci się z początkiem sezonu letniego o nowe połączenia krajowe do Gdańska, Poznania i Warszawy. Loty będzie obsługiwać OLT Express. Szczecin zyska też nowe połączenie międzynarodowe: 12 maja 2012 roku Ryanair rozpocznie loty ze Szczecina do Edynburga.

Rozkład lotów ze Szczecina>>

Loty z Zielonej Góry

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym tylko jedno połączenie regularne - loty do Warszawy. Połączenie obsługiwane jest codziennie oprócz sobót przez linię Sprint Air. 

Rozkład lotów z Zielonej Góry>>

Aby zobazyć pełny raport, przejdź do strony: Sezon Letni 2012 - tanie loty z Polski.