Masz pytanie?

Zadaj je tutaj i uzyskaj odpowiedź.


0
Ocena
Natalie Ce zapytał(a) 3 lat temu

Czy Węgrzy dodają paprykę do potraw?

Czy to prawda, że na Węgrzech do prawie każdej potrawy dodaje się paprykę? Nie lubię jej, a słyszałam, że właśnie tak jest. Mógłby ktoś potwierdzić?
Odpowiedz

Odpowiedzi (11)

1
Ocena
Agnieszka odpowiedział(a) 3 lat temu
To nie jest prawda. Taki stereotyp nadal funkcjonuje. Ja tez nie lubię papryka i wyjeżdżając na Węgry miałam te same obawy. Owszem, jest dużo potraw z papryką, ale w każdej knajpce znajdziesz dania i bez niej. No i zawsze pozostaje Mcdonald's
1
Ocena
Tomo odpowiedział(a) 3 lat temu
Węgry paprykę stoją, lecz najwięcej używają papryki w proszku. Najlepiej smakuje gulyásleves – gęsta zupa z kawałkami mięsa wołowego, ziemniakami i rodzajem zacierek csipetke, przyprawiona obficie papryką. Palce lizać. Co do papryki to można ją kupić na każdym kroku, w różnej postaci.
0
Ocena
Karolina odpowiedział(a) rok temu
Wegrzy lubią paprykę,czesto ją dodają,ale nie ma przeciez kazdej potrawy z tym składnikiem:)
0
Ocena
Anna odpowiedział(a) rok temu
to nie jest prawda
0
Ocena
Bożena odpowiedział(a) rok temu
Tak ale przeważnie paprykę słodką !
0
Ocena
Ola Suszka odpowiedział(a) rok temu
Nie :)
0
Ocena
Anna odpowiedział(a) rok temu
nie nie jest tak
0
Ocena
Andrzej odpowiedział(a) rok temu
nie, to nie jest prawda
0
Ocena
nucyk odpowiedział(a) 3 lat temu
Lubię paprykę, więc będąc na Węgrzech zamawiałem potrawy z nią, ale dzieci nie bardzo przepadały za tym warzywem, więc spokojnie zawsze było możliwe zamówienie dania bez niej.
0
Ocena
Ewa odpowiedział(a) 3 lat temu
Zawsze można wybrać z menu potrawy, które nie zawierają papryki. Myślę, że i na Węgrzech nie do wszystkich potraw dodaje się paprykę.
0
Ocena
GoForWorld odpowiedział(a) 3 lat temu
Węgry to nie jakiś trzeci świat, więc jeśli poprosisz o danie bez papryki to na pewno twoje życzenie zostanie spełnione - w końcu trzeba dbać o klienta :-)

Wpisz swoją odpowiedź

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Johannesburga do Kapsztadu, z Los Angeles do Frankfurtu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Splitu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Pakiety, połączenia z Warszawy do Zurychu, tanie bilety z Gdańska do Londynu, krajowe bilety lotnicze, loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Dla Dzieci, Strefa niskich cen, Walizki kabinowe i Walizki twarde średnie.