Masz pytanie?

Zadaj je tutaj i uzyskaj odpowiedź.


0
Ocena
Jovi zapytał(a) 3 lat temu

Jestem cukrzykiem, co ze strzykawkami podczas podróży?

Od wielu lat choruję na cukrzycę, i używam pompy insulinowej. Będzie to moja pierwsza podróż samolotem. Czy muszę posiadać specjalne zaświadczenie ?
Odpowiedz

Odpowiedzi (3)

0
Ocena
Tomo odpowiedział(a) rok temu
Każdy z pasażerów chorujących na cukrzycę lecąc samolotem powinien posiadać przy sobie zaświadczenie lekarskie potwierdzające konieczność przewożenia w samolocie strzykawek, leków i igieł, które są mu potrzebne.  
0
Ocena
Ewa odpowiedział(a) 3 lat temu
Wszystkie niezbędne leki oraz urządzenia do podawania insuliny najlepiej spakować do bagażu podręcznego, ponieważ w luku bagażowym temperatura może sięgać nawet kilkudziesięciu stopni Celsjusza poniżej zera. Bardzo ważnym dokumentem poświadczającym konieczność wniesienia na pokład samolotu leków jest zaświadczenie lekarskie (napisane najlepiej w kilku językach, jeśli podróżujemy za granicę). Zaświadczenie powinno zawierać: dane osobowe pacjenta (imię, nazwisko, data urodzenia), spis stosowanych leków (z podaniem ich dawek), kontakt do lekarza diabetologa. Zaświadczenie lekarskie należy przedłożyć już podczas odprawy biletowo-bagażowej. Następnie – udając się do kontroli bezpieczeństwa – warto wcześniej poinformować osobę jej dokonującą o posiadanych lekach i urządzeniach, wyjąć je z bagażu i okazać zaświadczenie lekarskie oraz ewentualnie kopie recept. Aby wejść na pokład samolotu lecącego do USA, należy pokazać fiolki insuliny wraz z profesjonalną, nadrukowaną etykietą farmaceutyczną. Środki medyczne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach – ta zasada dotyczy wszystkich państw.
0
Ocena
nucyk odpowiedział(a) rok temu
Nie musisz, ale może to Tobie pomóc

Wpisz swoją odpowiedź

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Gdańska do Warszawy, z Warszawy do Barcelony oraz, połączeń lotniczych z San Francisco do Poznania.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Pakiety w lipcu, bilety lotnicze Londyn Luton Warszawa, wyszukiwarka tanich lotów, loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Zawieszki do bagażu, Na prezent, Torby na kółkach i Walizki twarde.