Treść główna

Czy do Szwajcarii mogę lecieć tylko z dowodem osobistym, czy jednak muszę mieć paszport?

Odpowiedzi (25)

3
Spokojnie możesz lecieć z dowodem osobistym, aby wjechać do Szwajcarii potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.
0
Szwajcaria należy do strefy Schengen, więc wystarczy dowód osobisty.
1
Bez problemu wystarczy dowód osobisty. Wiem, bo sama przekroczyłam granicę tylko z tym dokumentem.
2
Nie warto, a TRZEBA mieć dowód lub paszport - bez któregoś z tych dokumentów tożsamości po prostu nie wejdzie się na pokład samolotu, nawet lecąc w obrębie strefy Schengen. A wracając do głównego pytania - dowód do Szwajcarii wystarczy :)
1
W obrębie strefy Schengen nie musisz okazywać paszportu przy przekraczaniu granicy, to jednak warto mieć przy sobie paszport lub dowód osobisty. Mogą bowiem zdarzyć się sytuacje, w których trzeba będzie potwierdzić swoją tożsamość - na przykład podczas zatrzymania przez policję lub przy wejściu na pokład samolotu. Kraje UE należące do strefy Schengen mogą przyjąć przepisy krajowe, które zobowiązywałyby obywateli przebywających na ich terytorium do posiadania przy sobie określonych dokumentów.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Sycylia – rozpalająca zmysły wyspa i cena lotów oraz noclegów!506 Sprawdź Toskania na wakacje! Tanie loty i noclegi w mieście Krzywej Wieży!847 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 30 ofert od 13 Sprawdź Wyspy Zielonego Przylądka to wyjątkowe miejsce! Relaksujcie się w 5* hotelu z basenami w opcji all inclusive!3864 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa