Treść główna

Lotnisko w Olbii-Costa Smeralda (OLB)

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: OLB; kod ICAO: LIEO)

olbia_lotnisko
Lotnisko w Olbii
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone w Olbii na północy Sardynii we Włoszech. Lotnisko połozonej jest tylko 2 km od centrum miasta. 

Lotnisko posiada jeden nowoczesny terminal pasażerski, otwarty 24 godziny na dobę. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, bary, kawiarnie, sklepy, kiosk z gazetami, apteka, bank, bankomaty, przechowalnia bagażu. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i sali dla VIP-ów oraz sali konferencyjnej. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Mapy terminalu dostepne są na stronie internetowej lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 0789  563   444. Punkt informacji lotniskowej i turystycznej znajduje się w hali przylotów.

Na lotsnisku mozna wypozyczyc samochód. Punkty wypozyczalni znajduja się w specjalnym terminalu  Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Budget, Europcar, Hertz, Sixt oraz Avis. Samochód można zarezerwowac także on-line.

Przed terminalami dostępne są parkingi. Do dyspozycji podróżnych jest ponad 1000 miejsc parkingowych. Cena parkowania za 1 godzinę to 2 euro. Doba postoju kosztuje 15 euro. Pełny cennik dostepny jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autobusy. Lotnisko położone jest tylko 2 km na południe od centrum miasta. Na lotnisko mozna dojechać drogą SS 125.

Postój taksówek znajduje się przed termnalem pomiędzy halą przylotów a punktem wypozyczalni samochodów. Podróż do miasta zabiera około 10-15 minut i kosztuje 15 euro.

Do centrum Olbii kursują także autobusy miejscie. Pasażerowie mogą skorzystać z dwóch linii: numer 2 i numer 10. Obie zatrzymują się m.in. niedaleko dworca kolejowego połozonego w centrum miasta. Kursy odbywają się co 35-30 minut. Przejazd do miasta trwa około 10-15 minut. Bilet (90 minutowy) kosztuje 1 euro. Bilet dzienny 2,50 euro.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.geasar.it

Adres

Olbia - Costa Smeralda Airport
Olbia Costa Smeralda
07026 OLBIA (SS)
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Berlin, Alitalia, Air One, Air Alps, easyJet, Iberia, Jet2com, Lufthansa, Meridiana, Norwegian, Wind Jet.

Interesują Cię Włochy? Zobacz więcej

Lotnisko w Olbii-Costa Smeralda (OLB) - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa