Treść główna

Lotnisko w Meksyku w Toluca

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: TLC, kod ICAO: MMTO)

Międzynarodowe lotnisko położone w Toluca, w stanie Mexico, w Meksyku. Jest to część Mexico City Metropolitan Airport, dzięki temu niedawno unowocześniono go żeby mógł obsługiwać ruch pasażerski miasta Toluca. Głównie obsługuje głównie tanich przewoźników latających do miasta Meksyk (które z różnych względów nie lądują na głównym lotnisku w Meksyku), takich jak Interjet i Volaris, a ostatnio Aeromexico Connect. Jest uważany za alternatywę dla głównego lotniska Mexico City International Airport, ponieważ jest to tylko 30 minut lub 40 km od dzielnicy finansowej Santa Fe i posiada najdłuższy pas startowy w Meksyku W 2008 roku lotnisko obsłużyło prawie 4,5 miliona pasażerów.

Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale pasażerskie – krajowy i międzynarodowy, które oferują pasażerom wiele usług i udogodnień w tym restauracje, bary, kawiarnie, sklepy, i punkt informacji lotniskowej Lotnisko jest bardzo małe, ale ciągle się rozwija.

Użyteczne informacje
Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +52 (01)722 2730982 lub e.mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są Thifty, Europcar i Security car renta. Biura znajdują się w hali przylotów Terminala 1. Więcej informacji na stronie: http://www.am-ait.com

Lotnisko oferuje parkingi przy obu terminalach oraz parking wielopoziomowy na około 2000 samochodów. Cennik znajduje się na stronie: rent a car.

Komunikacja
Komunikację z miastem i okolicą zapewniają taksówki i minibusy. Dojazd z Santa Fe zapewnia autostrada Mexico-Toluca potem Paseo Tollocan i Blvd. Miguel Alemán.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed terminalem 1.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Transport miniautobusowy zapewnia firma Camminate. Więcej informacji na stronie: www.caminate-aeropuerto.com.mx.

Tani przewoźnicy oferują często bezpłatny transfer do miasta dla swoich pasażerów.

Interjet oferuje transport na lotnisko w Toluca z: World Trade Center, Antara Shopping Mall Santa Fe Shopping Mall i Holiday Inn Toreo.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.am-ait.com

Adres
Domicilio Conocido S/N Aeropuerto Internacional de Toluca,
San Pedro Totoltepec,
Toluca,
México C.P. 50226

Główni przewoźnicy
Międzynarodowy port lotniczy w Toluca obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Aeromexica Connect, Interjet i Volaris,

Lotnisko w Meksyku w Toluca - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa